• Menu "top-menu" not defined.
 

 

3a5y.net | 3 Aşağı 5 Yukarı burada yapılan her yorum çok net

 


 
Yeni
 

The tag you specified in the theme options for the Latest Slider does not match a tag slug in your database.
The tag you specified in the theme options for the Latest Slider does not match a tag slug in your database.
 

12 Years a Slave (12 Yıllık Esaret)

 

 
Film Detayı
 

Öneri: "Yorum Yaz" Film hakkında düşüncelerinizi yorum bölümünden belirtirseniz, henüz izlememiş olanlara bu konuda yönlendirici olmuş olursunuz. Unutmayın film yorumları her zaman izleyici için önemlidir
 
Tür: , ,
 
Sene:
 
Yönetmen:
 
Oyuncular: , , , , , , ,
 
IMDB Puanı
8.5
8.5/10


İzleyici Puanı
6 toplam puan

 


Kısa Bilgi

Film 1841 yılında Solomon Northup isminde siyahi bir kişinin gerçek yaşamı anlatılmaktadır. Filmde özgürlükten 12 Yıllık Esarete giden bir hayat anlatılmaktadır.12 Years a Slave (12 Yıllık Esaret) filminde Biyografi, Dram ve Tarih konusu işlenmektedir. Yönetmenliğini Steve McQueen yapmaktadır.

0
Eklenme Tarihi 27 Ocak 2014 Ekleyen

 
GENİŞ ÖZET (SPOİLER İÇERİR)
 
 

12_yillik_esaret12 Years a Slave (12 Yıllık Esaret); Salomon adında özgür bir insandır, o dönemlerde yaşanan zenci kölelere istinaden çok iyi hayatı vardır ailesi ile beraber yaşamakta ve hayatını mutlu şekilde sürdüren müzik ile içli dışlı bir halde yaşayan zencidir. Yapmış olduğu müzik ile işini ilerletme hayalleriyle yaşamaktadır.

Bir gün karşısına iki adam çıkar bu adamlar Salomonun müziği ile ilgilendiğini söyleyerek onunla tanışmak isterler ve bunun sonucunda bu iki adam ile beraber Amerikanın Washington eyaletine giderler. Büyük hayaller kuran Solomonun hayatı hiç düşündüğü gibi gitmez çünkü bu iki adam Solomunu kaçırmıştır. Bunu fark eden Solomon her ne kadar bu kararı için pişman olsa da artık o güneyde bir çiftlikte köle olarak çalışmak zorundadır.  Bu kararı ile önceki özgür hayatından hiç eser kalmamıştır 12 Yııllık Esaret süreci başlamıştır ve hayatı kabusa dönmektedir.12_yillik_esaret_yorum

Aynı kaderi paylaşan bir grup insanın dışlanılmasına, hor görülmesine itilip kakılmasına şahit olacaktır. Solomon bunca yaşadıklarına rağmen 12 Yıllık Esaretten kurtulmanın yolunu bulmuş gibi görünüyor.

 

 

12 Years a Slave (12 Yıllık Esaret) filmini izlediyseniz ve bu film hakkında düşündüklerinizi yorum” olarak bırakırsınız filmi henüz izlemeyenlere yardımcı olabilirsiniz.

0 Yorumİlk yorum yazan sen ol!


Konuya Yorum Yaz


(gerekli)Çok İyi

İyi

Orta

Kötü

Çok KötüYandex.Metrica