• Menu "top-menu" not defined.
 

 

3a5y.net | 3 Aşağı 5 Yukarı burada yapılan her yorum çok net

 
 


 
Yeni
 

47 Ronin

 
IMDB Puanı
6.6
6.6/10


İzleyici Puanı
1 toplam oy puanı

 


izleyiciyorumu


Kısa Bilgi

47 Ronin Ormanda baygın bir çocuk gören Oishi, kafasında şeytanın işaretleri olan bu çocuğu öldürmek ister fakat Lord Asano buna izin vermez çünkü Lord Asano kimsenin göremediği bir şeyi fark eder ve  çocuğu sahiplenir yanına alır. Lord Asanonun kızı, Mikada babasının gördüklerini görür bu yüzden beraber gezerler beraber büyürler. Kimseler sevmezken Kaiyi Asano ve Mika sevmektedir. […]

0
Eklenme Tarihi 12 Mart 2014 Ekleyen

 
GENİŞ ÖZET (SPOİLER İÇERİR)
 
 

47 Ronin

47-Ronin-yorumOrmanda baygın bir çocuk gören Oishi, kafasında şeytanın işaretleri olan bu çocuğu öldürmek ister fakat Lord Asano buna izin vermez çünkü Lord Asano kimsenin göremediği bir şeyi fark eder ve  çocuğu sahiplenir yanına alır. Lord Asanonun kızı, Mikada babasının gördüklerini görür bu yüzden beraber gezerler beraber büyürler. Kimseler sevmezken Kaiyi Asano ve Mika sevmektedir.

Yıllar geçer artık yetişkin biridir Kai. Asano ve adamları bir yaratığın peşindedirler Kai iyi bir iz sürücü olmasının verdiği tecrübeyle yaratığın nerde olduğunu bulur. Samuraylar yaratığı bulur öldürmeye çalışırlar ama kolay olmayacaktır. Yaratık uzaklaşmışken Kai ve Yasuno peşindedir. Yasuna yaratığa zarar vermeye çalışsa da başaramaz yaratığı Kai öldürür fakat durum bilinmediği için tüm övgüler Yasunoya gider. Asano ve askeri döner Mika 47-Ronin-dovus-filmidışarı çıkar gözleri Kaiyi arar ama bulamaz. Kainin döndüğünü bildirirler Mikaya, hemen Kainin evine gider gizlice yaraları ile ilgilenir. Kai, Mikayı sevmesine rağmen aralarındaki sınıf farkı sebebiyle aşklarını yaşayamazlar. Asano, yarışmalar için Japonya hükümdarını konuk eder. Hükümdar geldiğinde Kai bir şey fark eder. Avlandıkları gün bir tilki görür, gözleri farklıdır ve aynı gözleri hükümdarın geldiği gün kalabalık arasındaki kadında da görür. Durumu Oishiye bildirse de pek umursamaz. Yarışma günü iki lord karşı karşıya gelir Asano ve Kira aralarında ufak bir sohbet geçer. Turnuva dövüşçülerin savaşmasıyla başlayacaktır. Her iki tarafta sahip oldukları en iyi savaşçıyı çıkartıp kimin daha iyi olduğunu kanıtlayacaklardır. Kira, savaşçısını meydana çıkartır fakat Asanonun savaşçısı ortalıkta yoktur çünkü cadı büyü yapmış 47-Ronin-oyuncularsavaşamaz hale getirmiştir. Bunu gören Kai savaşçının yerine geçer savaşmaya başlar kafasındaki kask fırlayıp yüzü görüldüğünde hükümdar dövüşü durdurur. Kainin yanına gider samuray olmadığı için öldürülmesini emreder fakat Mika ve Asano engel olmayı başarırlar sadece ceza ile kurtulur. Gece olduğunda gerçek yüzler ortaya çıkar Kiranın amacı Asanonun topraklarını ele geçirmektir cadıyı da bu yüzden kullanmaktadır. Cadı ufak bir örümcekle Asanonun aklını zehirler bilinci yerinde değilken Kirayı yaralar. Hükümdar bu utanç yüzünden kendi canını almasını emreder. Asano her şeyini Oishiye emanet eder ve harakiri yapar. Sonrasında hükümdar, babasının yası bittiğinde Mikayı Kira ‘ya verir evlenmesini emreder . Kira Kaiyi tutuklar Oishiyi zindana atar 1 yıl boyunca zindanda geçirir hayatını. Çıktığında tüm askerleri şehri terk etmiş Kai köle olarak satılmış Mikanın ise babasının yası biteceği için düğün hazırlıkları yapmaktadır.

Oishi Kainin nerede tutulduğunu bulur onu almaya gider fakat kolay olmayacaktır. Kai esir tutulduğu yerde dövüştürülmektedir Oishi ise onunla bir müddet dövüşmek zorundadır. Zamanı geldiğinde ise kaçmaya başlar ve başarırlar. Oishi Kiraya saldırmaya kararlıdır Mika evlenmeden önce Mikayı kurtarmak Kira’dan intikam almak için Kaiden yardım istemektedir . Kira Kainin 47-Ronin-Keanu-Reeves-Ko-Shibasakikaçtığını öğrenir ve cadıya emir verir Oishiyi bulup öldürmelerini ister. Kiradan intikam almak için Oishi ve kai bir nehir kenarında adamlarıyla buluşurlar ve plan yapmaya başlarlar . Kılıçları yoktur kılıç bulmak zorundadırlar bazı köylere giderler fakat Kira tarafından ele geçirildikleri için oralardan kılıç bulmak imkansızlaşmıştır. Kai bir ormandan bahseder oradaki yaratıklardan kılıç bulunabileceğini söyler. Kai Ohi ve adamları Tengu ormanına varırlar ve Oishinin iradesinin testi başlar. Kai içeri girer Oishi ile birlikte. Kai çocukluğunda ona eğitim veren yaratıkla konuşur ve ortada duran kılıcı almak zorundadır. Kılıcı kim önce alabilirse kılıçları yanlarında götürecektir. Kai öğrendiklerini sergiler ve kılıcı alır. Diğer tarafta Oishi hayaller görür bu hayalleri görürken kılıcını çekmemesi gerekir ve sabreder çekmez ve irade testinden geçer. Tüm kılıçları alırlar ve yola koyulurlar. Kai Oishi aldıkları istihbarata göre Kiranın nerede olacağını biliyordur tüm samuraylarla birlikte öldürmek için giderler ama tuzağa düşerler birçok kayıp verirler. Kira Oishinin öldüğünü sanmaktadır bunu avantaja çevirmek ister Kai ve Oishi. Düğün gecesi gösteri yapmak için yola koyulmuş bir topluluğun önünü keserler ve yardım isterler. Bu grupla içeriye gizlice girecektir.

47-Ronin-Hiroyuki-SanadaSon savaştan önce 47 samuray yemin eder isimlerini ve imza olarak kanlarını kullanarak bir parşömen hazırlarlar. Düğün günü o toplulukla birlikte içeriye sızarlar. Eğlence yapılırken saldırı başlar Oishi Kirayı öldürür Kai ise cadıyı öldürür. İntikam alınmış artık Kiranın hükümlüğüde kaybolmuştur. Oishi Japonya hükümdarının huzuruna çıkar yaptığı davranış hükümdarın emirlerine ters olduğu için 47 samurayda harakiri ile onurlandırılırlar. Harakiri yapılacağı vakit hükümdar Osihinin oğluna bir teklif sunar hayatını bağışlamasının karşılığında tüm hayatını Oishinin bölgesi için çalışarak geçirecektir. Teklifi kabul eder ve affedilir. 47 samuray harakiri yapar hayatlarını onurlu bir şekilde alırlar.

 

47 Ronin Fotoğraf Galerisi


0 Yorumİlk yorum yazan sen ol!


Konuya Yorum Yaz


(gerekli)Çok İyi

İyi

Orta

Kötü

Çok KötüYandex.Metrica