• Menu "top-menu" not defined.
 

 

3a5y.net | 3 Aşağı 5 Yukarı burada yapılan her yorum çok net

 


 
Yeni
 

Despicable Me 2 (Çılgın Hırsız 2)

 
IMDB Puanı
7.6
7.6/10


İzleyici Puanı
5 toplam puan

 


izleyiciyorumu


Kısa Bilgi

Gru hırsızlığı kötü adamlığı bırakmış birisidir artık. 3 tane kızı olan sayısızca minionu olan mutlu yaşayan bir adam. Gruyu kızlardan en ufağının doğum gününü kutlarken görüyoruz. Çocuklar oynuyor eğleniyor gülüyorlar gru ise mangal başında et pişiriyor. Sonra bir problem oluyor gelmesi gereken prenses gelmiyor onun yerine geçiyor. Daha önemli konu ise kutuplarda çok gizli bir […]

2
Eklenme Tarihi 4 Nisan 2014 Ekleyen

 
GENİŞ ÖZET (SPOİLER İÇERİR)
 
 

cilgin-hirsiz-2_Gru hırsızlığı kötü adamlığı bırakmış birisidir artık. 3 tane kızı olan sayısızca minionu olan mutlu yaşayan bir adam. Gruyu kızlardan en ufağının doğum gününü kutlarken görüyoruz. Çocuklar oynuyor eğleniyor gülüyorlar gru ise mangal başında et pişiriyor.

Sonra bir problem oluyor gelmesi gereken prenses gelmiyor onun yerine geçiyor. Daha önemli konu ise kutuplarda çok gizli bir araştırma içerisinde olan laboratuvarın çalınması. Bu işlerle ilgilenen gizli bir grup ajan lucy yardımıyla gruyu kaçırıyor. Gruyu getirdiklerinde görüntüler gösteriliyor laboratuvarın kaçırıldığını ve çok gizli ve önemli olan kimyasal karışımın kötü adamların elinden geri alınmasını istiyorlar. Bunun içinde grudan yardım istiyorlar. Eski bir kötü adam  olarak kötü adamların nasıl davranacağını çok iyi bileceğini düşünüyorlar. Kimyasal karışımın izi kolayca takip edilebiliyor ve bir avm de izini buluyorlar. Grudan istedikleri ise avm de bir dükkan açıp, gizlice oradaki dükkan sahiplerini incelmesi ve hırsızlığı yapan kişiyi enselemesi  Fakat gru 3 çocuk babası olarak bu teklifi geri çevirir ve evine kızlarına geri döner. Gru kötülüğü bıraktığından beri reçel işindedir reçel yapıp satarak geçimini sağlamaktadır. Fakat reçeller gerçekten berbat tatları vardır. Bu işi beceremeyen doktor başka bir teklif aldığını ve gru ile yollarını ayırmak istediğini dile getirir. Durum herkesi üzse de yapılacak bir şey yoktur. Bir yandan önemli bir gelişmede olmuştur minionlardan biri kaçırılmıştır ileriki günlerde iki tanesi daha kaçırılmıştır ama kimse farkına varamamaktadır.

Grunun reçel işi iyi gitmediği için ajanlık işini kabul eder. Avm deki dükkanına gider ve orada lucyi görür. Denilene göre kimse gru cilgin-hirsiz-2-ile çalışmak istemediği için lucy gönüllü olmuştur. Gün içerisinde avm ye hoş geldin demek için Meksika restoranı işletmecisi ziyarete gelir. Gru bu adamın eski kötülerden olduğunu düşünmektedir. Bu eski kötü son 20 yıldır ortalıklarda görülmemektedir öldüğü düşünülmektedir fakat cesedi hiçbir zaman bulunamamıştır. Avm de kimyasal maddeyi çalacak bir kişi varsa da eski kötüye benzeyen kişi olmalıdır düşüncesiyle gece restorana gizlice grip araştırmak ister. Gece geç saatlerde lucy ile gru restoranda girerler ve hiç bir şey bulamazlar dükkan sahibide bir iş için dükkana gelir neyse ki görünmeden kaçmayı başarırlar. Ertesi gün saç kulübünü araştırmaya başlarlar ve kimyasalın izine orada rastlarlar. O gün ise kızlar avm ye gelip gezmek isterler. Gezi sırasında en büyük kız yakışıklı bir çocuktan etkilenir ve çocukta ilgi gösterir. Diğer kızlar gruya hemen haber verirler gru en büyük kızını ve çocuğu Meksika restorandına girerken görür hemen olaya dahil olur mekana girer ve kızını oradan çıkartmak ister. O sırada el maço ortaya çıkar ve gruya hoş geldin dercesine sarılır. Kızları da alıp çıkmak ister ama el maço hafta sonu olacak olan partiye davet eder çünkü yakışıklı çocuk el maçonun oğludur. Kızla oğlan iyice tanışsınlar diye bir partiye davet edilirler. Gru hoşlanmasa da kızlar çok sevindiği için kabul etmek durumunda kalır. Gru ajan merkezine gider ve suçlunun el maço olduğu yönünde ısrarlarda bulunur fakat kimyasalın izini saç kulubünde buldukları için oraya yoğunlaşacaklarını bildirirler. Ertesi akşam gru mecburen bir aksam yemeğine kötü geçen bir yemek sonrası şans eseri orada bulunan lucy gruyu kurtarır. Kızı evine bırakırlar ve gru ile lucy arasında yakınlaşma olur. Sabah olduğunda gru çocuklar gibi sevinçlidir koşa koşa avm ye gider fakat kötü bir şey olmuştur ajan birimi saç kulübündeki kimyasalı bulurlar ve sahibini de alıp götürürler. Lucy ise Avustralya bölgesindeki birime transfer olmuştur ülkeyi terk edecektir. Gru aşırı derecede üzülmüştür bu duruma. Peki kaçırılan minionlar ne durumdadır asıl vahim olan kısım oradadır. Hepsine kimyasal madde enjekte edilmiştir renkleri sarıdan mora dönmüştür ve aşırı derecede sevimliliklerini kaybetmiş şiddet eğilimli olmuşlardır. Gru kızları alıp davet edildikleri partiye gider içeriye girer girmez kızı ve oğlan arasında aşırı yakınlaşma onu sinir küpüne çevirir.

cilgin_hirsiz-2_Diğer yandan ise uçakla lucy Avustralya ya gitmektedir ama sürekli hayalinde gruyu görmektedir ve o an kararını verir ve uçaktan atlayarak grunun yanına gitmeye çalışır hislerini anlatmak istemektedir. Partiye dönecek olursak el maço gruyu ziyaret eder biraz şüpheli konuşur ve gider. Gru ise peşinden gider ve evin altında bulunan gizli mekana ulaşır. Orada el maço ortaya çıkar ve tüm planını açıklar minionlarla dünyayı ele geçirmek ister grununda ona katılmasını dilemektedir. Gru pek sıcak bakmaz teklife ve hemen partiden kaçar kızlarla beraber. Eve vardığında doktor görüntülü bir mesaj bırakır lucynin el maço tarafından kaçırıldığını söyler ve kurtarması  gerektiğini bildirir. Gru evden fırladığı gibi el maçonun evine gider. Doktor ise taraf değiştirir ve minionları düzeltmek için panzehir hazırlar. Gru içeriye sahte yakalanma numarasıyla girmeye çalışır ama başarısız olur fark edilirler tüm çıldırmış canavar minionlar peşlerine düşerler köşeye sıkıştıkları sırada yardımlarına panzehirle doktor yetişir minionları eski hallerine döndürmeye başlarlar. Bunu fırsata çevirmeyi isteyen gru el maçonun karşısına çıkar ve lucynin nerede olduğunu sorar. El maço hiç karşı koymaz ve lucyi ortaya çıkartır. Lucy bir rokete bağlanmış şekildedir ve yanardağa fırlatarak onu öldürmek ister. El maço kimyasalı içer ve oda bir canavara dönüşür ama gru ona elektrik vererek saf dışı bırakır fakat roketin havalanmasına engel olamaz. O sıra roketin üstüne lucyi kurtarmaya çalışan gru hislerini lucye söyler ve lucyide olumlu karşılık verir. Roketin üstünden denize atlayarak kurtulurlar. 147 buluşma sonrasında evlenmeye karar verir uyumlu çift ve bundan sonra kızların artık bir babası ve yeni bir anneleri olmuştur. Minionlarla birlikte mutlu bir şekilde hayatlarına devam edeceklerdir.


  1.  
    erdem

    frozen yerine oscarı ” Despicable Me 2 ” almalıydı haksızlık yaptılar. Frozendan çok çok daha iyi bir film.
  2.  
    erdem

    frozen yerine oscarı ” Despicable Me 2 ” almalıydı haksızlık yaptılar. Frozendan çok çok daha iyi bir film.

Konuya Yorum Yaz


(gerekli)Çok İyi

İyi

Orta

Kötü

Çok KötüYandex.Metrica