• Menu "top-menu" not defined.
 

 

3a5y.net | 3 Aşağı 5 Yukarı burada yapılan her yorum çok net

 


 
Yeni
 

Ender’s Game (Uzay Oyunları)

 

 
Film Detayı
 

Öneri: "Yorum Yaz" Film hakkında düşüncelerinizi yorum bölümünden belirtirseniz, henüz izlememiş olanlara bu konuda yönlendirici olmuş olursunuz. Unutmayın film yorumları her zaman izleyici için önemlidir
 
Tür: , ,
 
Sene:
 
Yönetmen:
 
Oyuncular: , , , , , , ,
 
IMDB Puanı
7.1
7.1/10


İzleyici Puanı
3 toplam puan

 


Kısa Bilgi

Ender’s Game Türkçe ismi ile Uzay Oyunları filminin yönetmenliğini Gavin Hood yapmaktadır. Filmde Harrison Ford, Ben Kingsley ve Asa Butterfield gibi isimler izleyicilere bilimkrugu, aksiyon ve maceranın tadını vermeye çalışacaktır.

2
Eklenme Tarihi 26 Ocak 2014 Ekleyen

 
GENİŞ ÖZET (SPOİLER İÇERİR)
 
 

enders_game   Ender’s Game (Uzay Oyunları); Dünyaya Formic isminde bir uzaylı ırk saldırmıştır. İstila durdurulmuştur fakat sonrasında tekrar bir saldırı olması ihitimaline karşı yıllardır hazırlanılır ve çoçuklar küçük yaşta eğitilir.Filmimizin kahramanı işte bu eğitimleri alan genç yaştaki Wiggen’dır.

Giriş sahnesinde Wiggen rakibiyle savaş oyunu oynuyordur bir yandanda Kumandan Graff tarafından izleniyordur. Tepkilerini savas stratejilerini davranışlarını gözlemliyordur. Wiggen ablası Valentine’e aşırı bağlıdır ve çok seviyordur. Fakat abisi ile herşey tam tersinedir. Wiggen okulundan mezun olur ve bir üst seviye okula terfi eder. Savaş kabiliyetlerini bu okulda bir hayli geliştirecektir.Yeni okulunda Wiggen diğer çoçuklardan daha üstün olduğu için sevilmeyecektir fakat bu durum zamanla değişecektir. Okulda takımlar mevcuttur eğitimler yerçekimsiz ortamda yapılıyordur. Takımlar bu ortamda Savaşıyor stratejiler geliştiriyordur. Wiggen zaman buldukça Valantine’e yaşadıklarını anlatalan mailler yolluyordur. Wiggen zaman ilerledikçe kabiliyetlerini geliştirip daha iyi olduğunu kanıtladığında bir üst seviye takıma terfi edecektir.

enders_game_yorumlari

Wiggen’ın yeni takım kaptanı Bonzo’dur. Sert birisidir hataya tahamül edemez sadece kazanma peşindedir. Bonzo takımındaki arkadaşlarınada sert ve kötü davranıyordur. Wiggen bu sert tavırlardan nasibini alır fakat müsama göstermeyeceğinide göstermiştir. Bu sebeple Bonzo Wiggen ile uğraşmaya başlar. Wiggen yeni takımında bir kız ile tanışır ismi Petra. Boş zamanlarında Wiggen ile Petra alıştırma yapmaktadırlar fakat Bonzo buna karşı çıkıp pratik yapmamaları için uyarmaktadır. İkili bu duruma aldırış etmez ve boş zamanlarında pratik yapmaya devam eder. Wiggen takımlar arası savaşlarda göz doldurur ve sonuçlarında yüksek puanlar alır ve takımının en yüksek puanlı öğrencisi olur. Bonzo ile anlaşamıyor Bonzo’dan emir almaktan nefret ettiği için Kumandan Graff bir teklifte bulunur. Wiggen’a yeni bir takım tahsis edecektir bu takımın kaptanıda Wiggen olacaktır. Takım üyeleride Wiggen gibi anlaşması zor emir almayı sevmeyenlerden oluşturulacaktır. Wiggen artık bir takım kaptanıdır ve diğer takımlarla rakiptir. Kumandan Graff Wiggen’ın hazır olup olmadığını görmek için bir takı savaşı ayarlar. İki takıma karşı Wiggen’ın takımı savaşacaktır. Wiggen önderliğinde takımı bu son savaşı kazanır ve kabiliyetlerinin ne kadar üstün olduğunu gösterip kanıtlar. Kumandan Graff Wiggen’ın artık hazır olduna karar vermiştir. Bonzo son yaptıkları savaştaki yenilgiyi kabullenemez ve Wiggen ile kavga eder. Bu kavgada Bonzo ağır yaralanır ve dünyaya iyileşmesi için gönderilir. Wiggen bu durumu kaldıramaz ve istifa eder Dünyaya geri döner. Wiggen Dünyada iken ablası onu ziyaret eder ve bir konuşma geçer aralarında. Bu konuşma sonucu ablası Wiggen’ı geri dönmeye ikna eder. Geri dönüşte bu sefer farklı bir okula getirilir Kumandanlık Okuluna her öğrencinin ulaşmak istediği okula terfi etmiştir.

uzay_oyunlariOkul Formiclerin eskiden kullandıkları bir gezegendedir. Wiggen ilk olarak similasyon eğitmeni ile tanışır ismi Mazer Rockham’dır. 50 yıl önceki istilada Formicleri yenilgiye uğratan intihar saldırısını gerçekleştirmiştir. Dünyada bir efsanedir fakat herkez öldüğüne inanmaktadır. Mazer Rockham savaş similasyonu tasarlıcaktır Wiggen ise bu similasyonları başarı ile geçmek zorundadır. Wiggen komutanlık similatöründe eğitimlere başlar çeşitli stratejilere sahip savaş ortamlarında filosuna komutanlık eder. Similasyondaki savaş başarısı yükselmektedir. Wiggen artık son noktaya gelmiştir mezun olabilmesi için son bir savaş similasyonunu geçmek zorundadır. Son savas similasyonunda üstün bir strateji ile son sınavını geçer. Fakat Wiggen’dan birşey saklanmıştır. Girdiği similasyonlar aslında gerçektir. Gerçek filolara komutanlık ediyordur ve yalan söylendiğini anladığında yıkılmıştır. Wiggen son savaşta Formic’lerin gezegenini yok etmiş bir soykırım yapmıştır. Komutan Graff Wiggen’ı bir kahraman olarak görsede Wiggen kendisini katil olarak görmektedir. Çünki Formic’lerin insanlığı yok etmek için değilde insanlıktan kendilerini korumak için ordu oluşturduklarına inanıyordur. İletişim kurulacağına inanmaktadır bariş için. Wiggen rüyalarındaki görüntüleri Formic’ler sayesinde gördüğünü anlar iletişim kurmaya çalışmışlardır barış için. Bulunduğu gezegende bir yer fark eder ve Formic kraliçe yumurtası keşfeder. Savaşı kazanmasıyla Wiggen amiral rütbesi kazanır şahsına özel bir gemi tahsis edilir. Bir söz vermiştir son Formic kralicesini yaşanabilir bir gezegene götürecektir bu sebeple gezegen aramak için yola çıkar.


  1.  
    Editör

    muhtesem ınceleme olmus
  2.  
    Editör

    muhtesem ınceleme olmus

Konuya Yorum Yaz


(gerekli)Çok İyi

İyi

Orta

Kötü

Çok KötüYandex.Metrica