• Menu "top-menu" not defined.
 

 

3a5y.net | 3 Aşağı 5 Yukarı burada yapılan her yorum çok net

 


 
Yeni
 

Free Birds (Kahraman İkili)

 
IMDB Puanı
5.6
5.6/10


İzleyici Puanı
3 toplam puan

 


izleyiciyorumu


Kısa Bilgi

Free Birds (Kahraman İkili) Yönetmenliğini Jimmy Hayward yaptığı filmde Reggie ismindeki hindinin başından geçen komik durumları ve yaşamış olduğu maceraları konu alan animasyon çizgi filmdir.

0
Eklenme Tarihi 30 Ocak 2014 Ekleyen

 
GENİŞ ÖZET (SPOİLER İÇERİR)
 
 

kahraman_ikili_animasyon_filmiFree Birds (Kahraman İkili) Filmimizin kahramanı bir hindi ismi ise Reggie. En büyük korkusu şükran gününde masada afiyetle yenmeyi bekleyen lezzetlimi lezzetli bir hindi olmaktı!

Reggie bir hindi çiftliğinde yaşamaktadır. Diğer hindilerden çok daha fazla akıllıdır diğer hindiler gerçekten çok aptallar ! Öyleki kesilmek için götürüldüklerinde dahi sevinçten mutluluktan havalara uçuyorlar çünki hiçbirşeyden haberleri yok. Reggie hariç.

Günlerden bir gün Amerika Başkanı çiftliğe gelir. Başkanın kızı Reggie’yi alır yanında götürür. Reggie başkanlık konutunda gününü gün eder hergün sayısız pizza yer keyfine bakar. Fakat gecenin bir yarısında kaçırılır. Kimler tarafından mı ? ÖHB tarafından yani Özgür Hindiler Birliği. Bu birliğin tek bir üyesi vardır oda Jake. ÖHB nin çok önemli bir amacı vardır zaman makinesini bulup geçmişe ilk şükran gününün kutlandığı zamana gidip şükran gününü durdurup tüm hindileri kurtarmak. Reggie ve jake yerin çok çok altında gizli bir tesis bulurlar ve içeri gizlice sızarlar. Tesisde gerçekten zaman makinesi vardır ve deneyler yapılmaktadır. Reggie ile jake bir şekilde deneylerden birine dahil olur ve zamanda geriye gidip ilk şükran gününe 1600 lü yıllara giderler. İlk karşılaştıkları avcılardır insanlar aç olduklarından hindi avlamaktadırlar. Reggie ve jake avcılardan kaçarken hindi sürüsüyle karşılaşırlar. Sürü ikiliyi avcıların ellerinden kurtarırlar. Sürü reggie ve jake’i karargahlarına götürürler. Karargahda sürünün lideri Şefle tanıştırılırlar. Jake hemen konuya girer amacını anlatır. Avcıların yaşadığı köye saldırmaktan bahseder fakat Şef buna izin vermez. Reggie bu arada güzeller güzeli hindi Jenny ile tanışır. Jenny zekidir ve zeki hindilerden hoşlanır buda Reggie’nin işine gelir. Jenny’nin ufak bir sorunu vardır ! stresli olduğu zamanlarda sol gözüne hakim olamaz bağımsız hareket eder.hindi_animasyon_cizgi_filmi

Jake bir plan yapar köye sızıp silah deposunu havaya uçurmak ister. Reggie’yide yanına alır köye doğru yola çıkar. Planlarına ulaşırlar ve silah deposunu yok ederler ve geri dönerler karargaha. Fakat gözden kaçırdıkları bir durum vardır. Geri dönüş yolunda arkalarında iz bırakmışlardır. Avcılar bu izlerin farkına varırlar ve karargahın nerde olduğu bulurlar. Bir saldırı gerçekleşir karargaha bu saldırıda bir çok kayıp yaşanır avcılar çoğunluğunu ele geçirir ve yanlarında götürürler. Bu durum Reggie’nin moralini çok bozar ve suçlu hisseder. Zaman makinesine biner ve geleceğe geldiği zamana geri döner. Zaman makinesinden iner inmez karşısında kendisini bulur. Aslında karşısındaki gelecekten gelen Reggie’dir. Herşeyi anlatır ve geri dönmesini herkezi kurtarması gerektiğini söyler. Reggie bir hayli ikna olmuştur ve geçmişe doğru yola koyulur. Bir yandanda jake ve sürü köye saldırma planında bulunurlar. Savaş insanların kapısındadır artık hindiler köyün kapına dayanmış savaş için saldırmaya başlamışlardır. Fakat umdukları gibi gitmez ve hepsinin  ölmesine ramak kalmışken Reggie yetişir ve zaman makinesi ile savaşın tam ortasına gelir. Zaman makinesinden çıkarken elinde pizza vardır. İnsanlara pizzayı takdim eder ve insanlar çok lezzetli bulurlar. Hemen sofralar hazırlanır hindilerle birlikte pizza yemeye başlanır.

İşte o gün yeni bir şükran günü başlamıştır. Gelecekte artık hindi yerine şükran günlerinde sofralara pizza gelicektir. Reggie en büyük korkusundan böylelikle kurtulmuştur.

12 Free Birds (Kahraman İkili) Animasyon filmini izlediyseniz ve bu film hakkında düşündüklerinizi yorum” olarak bırakırsınız filmi henüz izlemeyenlere yardımcı olabilirsiniz.

Kahraman İkiliye ait resim arşivi

 

 


0 Yorumİlk yorum yazan sen ol!


Konuya Yorum Yaz


(gerekli)Çok İyi

İyi

Orta

Kötü

Çok KötüYandex.Metrica