• Menu "top-menu" not defined.
 

 

3a5y.net | 3 Aşağı 5 Yukarı burada yapılan her yorum çok net

 


 
Yeni
 

Furious 6 (Hızlı ve Öfkeli 6)

 
IMDB Puanı
7.2
7.2/10


İzleyici Puanı
5 toplam puan

 


izleyiciyorumu


Kısa Bilgi

Brian ın çocuğu olmuştur sessiz sakin bir hayat sürmektedir. Dom ise ondan farklı değildir eski hayatlarını bırakıp ailelerinin yanında mutlu huzurlu bir hayat geçirmektedirler. Ajan Hobbs Moskova da profesyonel işi olan bir olayı araştırmaktadır. Shaw denilen suçlu bir takım kurup çok önemli bir teknolojinin parçalarını çalmaktadır Hobbs ise peşini bırakmamaktadır. Bu oluşturdukları teknoloji askeri iletişim […]

0
Eklenme Tarihi 9 Nisan 2014 Ekleyen

 
GENİŞ ÖZET (SPOİLER İÇERİR)
 
 

Brian ın çocuğu olmuştur sessiz sakin bir hayat sürmektedir. Dom ise ondan farklı değildir eski hayatlarını bırakıp ailelerinin yanında mutlu huzurlu bir hayat geçirmektedirler.

hizli-ve-ofkeli-6-Michelle-Rodriguez-Luke-EvansAjan Hobbs Moskova da profesyonel işi olan bir olayı araştırmaktadır. Shaw denilen suçlu bir takım kurup çok önemli bir teknolojinin parçalarını çalmaktadır Hobbs ise peşini bırakmamaktadır. Bu oluşturdukları teknoloji askeri iletişim ve bilgisayar ağını 24 saat durdurabilen bir teknolojidir. Shaw amacına çok yaklaşmıştır Hobbs ise buna izin vermemek için Dominicin takımından yardım istemektedir. Bir sorun vardır Letty yıllar önce ölmüştür fakat Hobbsun elinde Lettynin 1 hafta önce çekilmiş fotoğrafı vardır. Dom bunu görünce yardım etmek ister takımı kurar ve İngiltere ye gider. Shawa bir baskın düzenlemek isterler fakat Shaw daha önce kendi planını yapmış uygulamaya başlamış. Uzun bir kovalamadan sonra Shaw kaçmayı başarır. Dom ise ortaya çıkan Lettynin peşinden gider araçları durdururlar Dom ve Letty arabadan çıkar ve anında Letty, Domu vurur ve oradan uzaklaşır.

Anlaşıldığı üzere Letty hafızasını kaybetmiştir bir yabancıdan farksızdır. Shaw hakkında biraz bilgi toplamak zorundadırlar Shawın kullandığı özel yapım iki araç vardı önce onların nereden geldiğini bulurlar ve araçları yapan kişinini yanına giderler. Biraz hırpalandıktan sonra konuşmayı kabul eder bilgisayarının başına geçer bilgi vermeye hazırdır fakat bir yandan da Shawa bilgi göndermiştir. Shaw hemen Letty ve 2 adamını oraya gönderir. Letty ve adamlar gelince ortalık savaş alanına döner. Letty ve bir adam kaçmaya başlarlar ve 2 kişide ölür. Letty bayan ajanla dövüşür ve elinden kurtulur. Dom ve Brian Lettyin kullandığı silahı hizli-ve-ofkeli-6-Vin-Diesel-Sung-Kang-Ludacris-Tyrese-Gibson-Paul-Walker-Gal-Gadotaraştırmak için silahçı dükkanına gider biraz araştırma yapar. İlk kovalamacada kullandıkları arabalardan memnun olmayan takım çok kuvvetli arabalar satın alırlar ve birazda modifiye ederler. Bazı kayıtlar araştırıldığında eskiden kalma kişiler ortaya çıkar ve Brian Amerika ya uyuşturucu karteliyle konuşmak için hapishaneye girer. Hapishanede öğrenmek istediği her şeyi öğrenir Brian İngiltere de ki takımın yanına geri döner. Dom ise Lettyi bulur onunla yarış yapmak ister. Yarış sonunda Dom Lettyi geçer ve kazanır.

Sahilde bir yere giderler eski günlerden bahseder Dom ama Letty hiç bir şey hatırlamamaktadır. Letty gider ve arkasından Shaw gelir karşılıklı tehditvari konuşmalar geçer ve ikiside oradan ayrılır. Shawın ikamet ettiği yeri bulurlar ama kimse yoktur biraz hizli-ve-ofkeli-6-Vin-Diesel-Dwayne-Johnson-Paul-Walker-araştırmadan sonra İspanyada nato askeri birliğinden bir şey çalacağı ortaya çıkar. Hobbs hemen o birliğe gider ve arkasından Dom ve ekibi İspanyaya gider. Hobbsdan önce Domun fark ettiği bir şey vardır Shaw askeri üste saldırmayacaktır çalmak istedikleri şey transfer olurken saldırıp ele geçirmek istemektedir. Tahminler tutar ve Shaw otobanda yol alan konvoya saldırır. Tank ele geçirir tankla otobanda dehşet saçar dom ve ekiple peşlerindedir. Tankın ucuna kopmayan bir halatla hurda yığınına dönmüş bir araç bağlarlar ve o araç tankın sonu olur. Shaw yakalanır ele geçirdiği bilgisayar yongasıda askeriyenin tekrar eline geçer. Shaw iyi bir plan yapmıştır, adamlarını Domun kız kardeşini yakalamak için göndermiştir ve rehin aldırmıştır. Shaw bunu kullanarak tutulduğu yerden çıkarılır ve bilgisayar yongası ile salıverilir. Ekip uzun bir menzille tüm telefon frekanslarını bloke eder her şey sonlanana kadar domun kız kardeşini öldüremeyeceklerdir. Shaw kaçar fakat bu durum avantaja çevirmeye çalışan dom ve ekip peşlerine düşer. Shaw askeri hava alanına ayarladığı kargo uçağını indirir ve içerisine girerler. Peşlerinden domda kargo uçağına girer ve görürler ki kız kardeşide oradadır. Uçaktaki eğlenceye Hobbsda katılır neyse ki Brian domun kız kardeşini uçaktan dışarıya çıkartmayı başarır ama daha hiç bir şey bitmemiştir durdurulması gereken Shaw vardır. Uzun uğraşlar sonucunda Shawın tüm ekibi ölür uçakta yere indirilir yonga ele geçirilir Shawda öldürülür. Dom ve ekibi hem Lettyi geri almış oldular hemde özgürlüklerini kazandılar Amerika da ki hayatlarına artık geri dönebileceklerdir.

 

Furious 6 (Hızlı ve Öfkeli 6) Fotoğraf Galerisi


0 Yorumİlk yorum yazan sen ol!


Konuya Yorum Yaz


(gerekli)Çok İyi

İyi

Orta

Kötü

Çok KötüYandex.Metrica