• Menu "top-menu" not defined.
 

 

3a5y.net | 3 Aşağı 5 Yukarı burada yapılan her yorum çok net

 


 
Yeni
 

G.I. Joe Retaliation (G.I. Joe: Misilleme)

 
IMDB Puanı
5.9
5.9/10


İzleyici Puanı
7 toplam puan

 


izleyiciyorumu


Kısa Bilgi

Joelar başkanın emriyle Pakistan da ki nükleer başlıkları ele geçirmek için görevlendirilirler. Görevi başarı ile tamamlarlar ve ülkeden tahliye için beklemektedirler. O sırada şu anlaşılır, başkanın yerine Cobraların adamlarından olan Zartan geçmiştir ve resmen şiddet yanlısı bir başkanı oynamaktadır. Joeların gece kamp kurdukları yere Cobralar tarafından saldırı başlatılır ve Joeların neredeyse tamamı yok olur sadece 3 […]

0
Eklenme Tarihi 17 Nisan 2014 Ekleyen

 
GENİŞ ÖZET (SPOİLER İÇERİR)
 
 

G-I-Joe-Misilleme-yonetmenJoelar başkanın emriyle Pakistan da ki nükleer başlıkları ele geçirmek için görevlendirilirler. Görevi başarı ile tamamlarlar ve ülkeden tahliye için beklemektedirler. O sırada şu anlaşılır, başkanın yerine Cobraların adamlarından olan Zartan geçmiştir ve resmen şiddet yanlısı bir başkanı oynamaktadır.

Joeların gece kamp kurdukları yere Cobralar tarafından saldırı başlatılır ve Joeların neredeyse tamamı yok olur sadece 3 kişi hayatta kalmıştır. Başkan açıklama yapar ve tüm suçu Joelara atar ve Cobra birliklerinin suçlu Joe takımına saldırıp hepsini yok ettiğini açıklar. Sahte başkan nükleer silahsızlandırma için ülkeleri toplantıya çağırır. Hayatta kalan Roadblock Flint ve Jaye intikam için gizlice geri dönerler. Storm shadow cobra kumandanı ve Destronun tutulduğu hapishaneye plan dahilinde kapatılır dışarıda firefly yardım ederek cobra kumandanını hapishaneden çıkartırlar. Storm ağır yaralandığı için uzak doğuda bir tapınakta tedavi edilmektedir. Sneak ve Jinx ise stormu ele geçirmek için tapınağa doğru yola çıkmışlardır.  Amerikaya dönen üç Joe başkanın farklı biri olduğu kanısına varmışlardır ve bunu kanıtlamak için araştırmalar yapmaktadırlar. Eski Joe generalinden de yardım almaktadırlar. Sneak ve Jinx Stormun olduğu tapınağa ulaşırlar ve stormu bayıltıp ele geçirmeyi başarırlar. Sahte başkanın davetli olduğu bir parti vardır Block flint ve Jaye başkanın foyasını ortaya çıkartmak için bu partiye gizlice sızarlar ama jayein bir joe olduğu ortaya çıkınca, cobralar başkanı dışarı çıkartıp kaçırmak ister. Dışarıda block başkanı vurmak için beklemektedir fakat firefly karşısına çıkar ve sahte başkanı vurmasını engeller sonrasında fireflyda oradan kaçarak uzaklaşır.

Sneak ve Jinx stormu Japonya ya getirirler eğitim aldığı yere. Storm ustasını öldürmekle suçlanır fakat gerçekler öyle değildir G-I-Joe-Misilleme-resimleriCobra Stormu kullanmak için ustayı öldürüp suçu Storma atarak kendi taraflarına çekmeyi başarmışlardır. Fakat Storm her şeyi öğrendiğinde artık cobralara karşıdır ve bir defalık joelarla birlikte çalışacaktır. Cobra kendi nükleer silahını hazırlamış fırlatmak için gerçek başkanın göz izlerinden onayı almışlardır. Devlet başkanlarının toplandığı nükleer silahsızlandırma zirvesinde silahı kullanarak dünyada kaos yaratmak istemektedirler. Sneak jinx ve storm Amerika da ki diğer Joelarla buluşurlar ve tüm planı bilen stormdan yardım alacaklardır. Generali ziyaret ederler ve silah eksiklerini tamamlarlar planlarını yaparlar ve yola koyulurlar. Sahte başkan zirvede tüm nükleerlerini ateşler buna karşılık diğer ülkelerde nükleerlerini ateşlerler. Çok geçmeden sahte başkan kendi bombalarını imha eder ve diğer başkanlarda bu delilik karşısında zorunlu olarak bombalarını imha ederler. Böylelikle dünyada nükleer bomba kalmamıştır dolaylı yoldan sahte başkan nükleersiz bir dünya yaratmıştır. Fakat asıl amaçları o değildir dünyanın dışında konuşlandırılan Zeus mermileri vardır. Bunlar bomba değillerdir sadece yere doğru bırakılırlar gerisini yer çekimi halletmektedir. Gücünü göstermek için Londraya bir tane bırakırlar ve çarptığında yeryüzünü darmadağın ederek toz duman etmektedir. Nükleerden daha etkili bir silahtır patlama olmadan bunu başarabilen bir silahın var olması tüm ülkeleri korkutmuştur. Cobranında amacı budur bu silah sayesinde ülkeleri kontrol etmek. Joelar ise işe başlamışlardır yavaş yavaş adamları azaltarak amaçlarına yaklaşmaktadırlar. Cobra >eus mermilerini toplantıya katılan 8 ülkeye doğrultup ateşleme G-I-Joe-Misilleme-oyunculariayarlamış ve toplantıdan kaçmıştır.

Joelar ortaya çıkar ve birer birer Cobları haklamaya başlarlar. Storm sahte başkan zartanı ve hayatını mahfeden adamı öldürür. General ve jaye gerçek başkanı kurtarır. Block ise zeusu kontol eden çanta ile kaçan fireflyın peşindedir. Zorlu bir çarpışmadan sonra block fireflyi etkisiz hale getirir ve zeus mermilerini imha eder ve büyük tehlikeden dönülmüştür. Her şey bittikten sonra gerçek başkan joelara madalyalarını vererek kahraman ilan eder.

 

G.I. Joe: Misilleme Galerisi

 


0 Yorumİlk yorum yazan sen ol!


Konuya Yorum Yaz


(gerekli)Çok İyi

İyi

Orta

Kötü

Çok KötüYandex.Metrica