• Menu "top-menu" not defined.
 

 

3a5y.net | 3 Aşağı 5 Yukarı burada yapılan her yorum çok net

 


 
Yeni
 

Grand Piano

 
IMDB Puanı
6.0
6.0/10


İzleyici Puanı
8 toplam puan

 


izleyiciyorumu


Kısa Bilgi

Grand Piano Tom çok yetenekli bir piyanisttir 5 yıl önce sahnede yaşamış olduğu problem sonrası 5 yıl sahnelerden uzak kalmak durumunda kalmıştır. Bu kadar uzun süre sonrasında tekrar sahnelere dönme kararı almıştır bunun için önce bir konser vermek ister bunun için hazırlıklara başlar. Konser yerine gitmek için uçak yolculuğu yapan Tom sarsıntılı bir uçak yolculuğu […]

2
Eklenme Tarihi 16 Mart 2014 Ekleyen

 
GENİŞ ÖZET (SPOİLER İÇERİR)
 
 

Grand Piano

grand-piano-oyuncularTom çok yetenekli bir piyanisttir 5 yıl önce sahnede yaşamış olduğu problem sonrası 5 yıl sahnelerden uzak kalmak durumunda kalmıştır. Bu kadar uzun süre sonrasında tekrar sahnelere dönme kararı almıştır bunun için önce bir konser vermek ister bunun için hazırlıklara başlar.
Konser yerine gitmek için uçak yolculuğu yapan Tom sarsıntılı bir uçak yolculuğu geçirir bu sırada karısı Emma ile de telefonda konuşur. Emmada ünlü bir film yıldızıdır. Yolda haber yapmak isteyen bazı muhabirler Toma sordukları sorular ile geçmişini hatırlatırlar ve bu durumdan dolayı Tom’un canını sıkarlar. Tom sonunda konser vereceği yere gelir arkadaşı Normanla sohbet eder geçmişe takılmamasını bunun sadece bir müzik olduğunu eğlenmesine bakmasını söyler. Konser vakti gelir stresden ölmek üzeredir ismi söylenir sahneye çıkar piyanosunun başına geçer çalmaya başlar. Her zamanki gibi muhteşem çalmaktadır havaya girmiştir iyice. Bir şey fark eder notaların bulunduğu kitapçık da kırmızı renkli işaretler vardır ne olduğunu anlamaz fakat sayfaları çevirdikçe tehdit sözcükleri ile donatılmıştır sayfaları görür. ” Yanlış çalarsan vururum ” gibi yazılar vardır ve kırmızı lazer ışığı ile tehdit eden kişi gözdağı vermektedir. Kulise gider çantasında bir kulaklık vardır kulağına takar ve tehdit eden kişinin sesini duyar. Sahneye dönmesini ister ve Emmayı kastederek onuda tehdit eder. Sahneye çıkmadan önce Tomu tehdit grand_piano-gerilimeden kişi gerçekten silahının olduğunu gösterir. Tekrar sahneye çıkar ve çalmaya devam eder yine aralarında bazı konuşmalar olur. Tom bir şeyi fark eder sol cebinde telefonu vardır aklına bir fikir gelir. Telefonu cebinden hızlıca çıkartır Emmanın arkadaşlarından birini arar o da o gün dinlemeye gelmiştir. Tom Emmanın tehlikede olduğunu söyler ama duymaz. Yerinden kalkar dışarıya çıkar o sırada Tom sahnedeyken mesaj atar Emma tehlikede kurtar diye. Arkadaşı etrafta dolaşır Emmayı bulmaya çalışırken tehlikeli adamın asistanı adamı bulur ve boynunu kırar. Sonrasında ölen kişiyi Toma gösterirler Tom biranda paniğe kapılır. Gerçekten bir insan öldürdüklerine şahit olur bunun bir şaka olmadığı konusu kesinleşmiştir. Sonrasında diğer arkadaşı kaybolan adamı aramak için gezinmeye başlayınca onunda boğazını keserler.  Tom’ dan 5 yıl önce çalamayıp tıkandığı parçayı çalmasını ister. Tom ise sahneye gitmeden önce onu atmıştı mecburdu o notaları bulmak zorundadır. Ara verildiğinde çöpleri atan adamı bulur, fakat artık çok geçtir notaları yakmıştır hizmetli.

Aklına başka bir fikir gelir kulise gider tabletini açar parçayı dinler ve notalarını yazar. Tom  adamla asistanı arasındaki konuşmayı duyar. Amaçları bu konuşmadan sonra ortaya çıkar, para hırsızlığıdır. Tomun çalmak zorunda olduğu parçayı dünyada sadece bir kaç kişi çalabiliyordu çalabilen son kişide geçen sene ölmüş. Tek çalabilme ihtimali olan kişide Tomdur. Piyanoya öyle bir mekanizma koymuşlar ki o parçanın en zor kısmı çalındığında piyanonun içerisinde saklanan anahtar ortaya çıkacak.  Kötü grand_piano_yorum-yapadamlar büyük bir serveti ele geçirmek için o anahtara ihtiyacı vardır. Tom artık La Cinquettei çalmaya hazırdır tüm dikkatini parçaya verir ve çalmaya başlar çalınamayan parçayı muhteşem bir şekilde çalar fakat son notayı özellikle yanlış basar ve aktifleşen mekanizma durur. Kötü adam çılgına döner tekrar parçayı çalmazsa karısını vuracağını söyler  fakat Tom çalmaz. Ayağa kalkar herkesi selamlar ışıkları Emmaya doğru döndürmelerini ister. Emmadan şarkı söylemesini rica eder Tom orkestra şefi ile beraber piyano ile eşlik eder . Kötü adam çok cidi olduğunu vuracağını bu plan için 3 yıl uğraştığını söyler. Tom yerinden fırlar Emmanın yanına gitmeye çalışırken karşısına kötü adam çıkar . Boğuşmaya başlarlar sahnenin tepesine kadar itiş kakış sürer. Tom tam sahnenin üzerinde boğuşurken aşağı düşerler. Kötü adam ölür Tomun bacağı kırılır piyano ise harabeye dönüşür. Tom Emma ile beraber ambulansda beklerken piyanoyu kamyona yüklerler Tom bu işi bitirmek ister. La Cinquettei doğru çalar ve anahtar piyanodan dışarı çıkar.

 

Grand Piano Fotoğraf Galerisi


  1.  
    erdem

    değişik ve farklı bir konusu var




  2.  
    erdem

    değişik ve farklı bir konusu var





Konuya Yorum Yaz


(gerekli)



Çok İyi

İyi

Orta

Kötü

Çok Kötü



Yandex.Metrica