• Menu "top-menu" not defined.
 

 

3a5y.net | 3 Aşağı 5 Yukarı burada yapılan her yorum çok net

 


 
Yeni
 

Iron Man 3 (Demir Adam 3)

 
IMDB Puanı
7.4
7.4/10


İzleyici Puanı
4 toplam puan

 


izleyiciyorumu


Kısa Bilgi

Iron Man 3 fantastik, aksiyon ve macerayı izleyicilerine yaşatmaya çalışacaktır. Filmin yönetmenliğini Shane Black yapmaktadır. Robert Downey Jr. , Gwyneth Paltrow ve Ben Kingsley gibi isimler rol almaktadır.

0
Eklenme Tarihi 20 Şubat 2014 Ekleyen

 
GENİŞ ÖZET (SPOİLER İÇERİR)
 
 

iron_man_3_ozetTony Stark günümüzün en zeki insanı ve gelmiş geçmiş en iyi icadın sahibi, bu kelimeler yeteri kadar anlatıyor.
Yıl 1999 yer İsviçre yılbaşı kutlamasında ekranda Tony’i görüyoruz. Her zaman ki şımarıklığı üstünde kimseyi umursamaz tavırlarıyla saygısızca insanları aşağılarken yanında da zeki güzel bir bayan vardır onunla projesi hakkında konuşmak için odasına gider. Asansörde garip bir tiple karşılaşır , çalışmalarını anlatmak istemektedirbu kişi. Tony adamı tabi ki de sallamayıp “çatı katına çık beni bekle geleceğim” demektedir fakat Tony hiçbir zaman çatı katına çıkmaz o adamı çatıda yalnız başına bırakır.
Artık günümüze dönme vakti. Günümüzde Tony değişmiş bir adamdır. Yeni bir proje üstünde çalışmaktadır Iron Man (Demir Adamları) leri uzaktan kontrol etmeye çalışmaktadır ,başarılıda olur. Yeni bir düşman ortaya çıkar ismi Mandarin çeşitli bombalı saldırıları vardır fakat patlayan bir bombaya ait bir bulgu bulunamamaktadır. Amerika hükümeti gözdağı vermek için Iron patriot’u gösterir tv kanallarında. Tony son zamanlarda uyuyamamaktadır üstelik ağır bir şekilde panik atak geçirmiştir. 99 yılında asansördeki adamın ismi Killian’dır o yıllardan eser kalmamıştır çok değişmiştir artık etkileyici bir adama dönüşmüştür. Paper’ı ziyarete gelir ve icadından bahseder Paper’ıda bir hayli etkiler. Paper icadın silahlaşabileceğini düşündüğü için Killian’ı red eder. Paper eve gelir Tony berbat haldedir .Tony uyuyamadığını çok kötü durumda olduğunu aklında sadece paper’ı korumak olduğunu açıklar. Tony gece kabus görmektedir o sırada beyin kontrolü ile Iron Man’ı odasına kadar getirir ve Paper’a saldırır Tony uyanır ve faciayı önler fakat Paper bu duruma o kadar sinirlenir ki artık Tony’nin tek ilgilendiği şeylerin zırhları olduğunu düşünür.iron_man_3_sinema
Bu sırada Happy Killian’ın adamlarından birini takip etmiştir. Adam bir mekanda birine bir çanta verir Happy o çantanın içinde ne olduğunu merak eder adama çarpar çanta yere düşer açılır ve içerisindekiler yere dağılır onlardan birini alır fakat Killianın adamı bunu fark eder ve almasına izin vermez aynı anda diğer adam kızarır ve patlar Happy çok ağır yaralanır hastaneye kaldırılır. Tony Happy’nın yaşadığı olay yüzünden çok sinirlenmiştir ve Mandarine savaş açmıştır ev adresini verir Manderini davet eder erkek erkeğe bu işi halletmek ister. Tony olayı araştırırken bir ipucu yakalar. Mandarin Tony’nin tehditlerini boşa çıkartmaz ve evine saldırır yerlebir eder. Tony Paperı kurtarır o hengamede fakat Tony evin yıkıntıları ile beraber denizin dibine çekilir. Neyse ki Jarvis Tonyi kurtarır ve denizin dibinden uçarak uzaklaşırlar.
Tony gözlerini açtığında zırh yere çarpar zırh dan çıktığında kendisini Tennesseede bulur. (Daha önce olayı araştırırken ipucunu bu eyalette olduğunu bulmuştu Jarvis buraya getirmiş Tony’i). Zırhın enerjisi kalmamıştır bir depo bulur içeri girer bir süre sonra birde çocuk ortaya çıkar. Tony çocukla bir anlaşma yapar, çocuk patlayıp intihar eden askerin yakınlarını bulmakta yardım edecektir birde zırhı tamir etmek için bir kaç alet bulacaktır. Tony işe koyulur askerin annesini bulur bir barda buluşurlar annesinden bilgilerin olduğu dosyayı alacaktır. Tam o sırada bir kadın ortaya çıkar Mandarin adamlarındandır. Bir anda Tonyle dövüşmeye başlar Tony üstün zekasını kullanarak kadını alt etmeyi başarır. Fakat ortaya başka bir kötü adam daha çıkar Tony onu da alt etmeyi başarır. Tony sonunda her şeyin arkasındaki kişinin Killian olduğunu bulur. Killian Paperı kaçırır Iron patriotta Pakistan da ele geçirilir her şey kötü gitmektedir fakat Tony bu olanlardan habersizdir. Tony Mandarinin tam olarak nerde olduğunu bulur Miamidedir. Tony oraya saldırmak ister ama zırh şarj olamamaktadır bu sebeple bu işi kendi başarmak zorundadır. Macgyver usulü kendi silahlarını yapar ve saldırmak için artık hazırdır. Binaya gizlice sızar ve Mandarini bulur fakat bir şeyin farkına varır iron_man_3_oyuncuaslında Mandarin karakteri sadece paravandır sahtedir bir tiyatrocudan başkası değildir. Killianın yaptıklarını üstlenecek göz önünde bulunması gereken tüm suçu üstlenecek sahte bir karakterden başkası değildir. Tony Killianın adamlarından biri tarafından bayıltılır uyandığında Killianda ortaya çıkar ve elinde Paperın olduğunu gösterir ve vücuduna tehlikeli maddeyi enjekte etmektedirler. Vücut kabul etmezse bu maddeyi patlamaktadır. Paperın patlamaması için Tonyden yardım ister Killian. Zırhın şarjı dolmuştur ve Tennesseeden Miamiye yola çıkmıştır zırh parçaları. En sonunda Tonye ulaşır zırh parçaları ve oradan kurtulmayı başarır. Sahte Mandarinden öğrendikleri bir bilgi vardır oda başkanın kaçırılacağıdır. Iron Patriotun içinden albay çıkarılmıştır ve Killianın adamlarından biri kullanmaktadır. Başkanla beraber sahte iron patriot kullanıcısı da ‘air force one’a binmişlerdir. Sahte Iron patriot uçakta karışıklık çıkartır ve başkanı kaçırır.
Tony ve albay sahte Mandarinden aldıkları bilgiyle limandaki Kilianın gemisine girerler. Etrafları sarılmıştır ama (Tony Jarvisten yardım istemişti) o an tüm yaptığı zırhlar limandaki geminin etrafını sarmaya başlar Tony emir verir ve savaş başlar. Killianın adamları bir bir ölürken zırhlarda parçalanmak tadır. Paperda o anda gemide tutulmaktadır. Killian Paperı kendine istemektedir ödül olarak. Albay başkanı kurtarır Tonyde Paperı kurtarmaya çalışmaktadır Killian ise buna izin vermemek için elinden geleni yapar. Tony Paperı kurtarmaya çalışırken ,Paper ateşlerin içine düşer. Tony çok sinirlenir Killianda karşısındadır dövüşmeye başlarlar uzun soluklu bir dövüş sonrası Killian’ı Peper öldürür ! yanlış okumadınız Killianı Paper öldürüyor. Paper alevlerin arasına düşmüştü fakat ölmedi çünkü vücudundaki o madde onu aşırı güçlendirdi ve yaralarının çabuk iyileşmesine sebep oldu. Bu sebeple bir anda ölümsüzleşti. Killianı öldürdü.Bu durum Tony ile başta korkuttu fakat Paperın vücudundan o maddeyi çıkaracağını söz verip anlaştılar.
Sonrasında Tony tüm zırhları yok etti, kalbindeki şarapnel parçasını çıkarttırdı, Paperı iyileştirdi. bu kadar şey olmasına rağmen Iron Man olmaktan vazgeçmedi.

Iron Man 3 (Demir Adam 3)’e ait galeri


0 Yorumİlk yorum yazan sen ol!


Konuya Yorum Yaz


(gerekli)Çok İyi

İyi

Orta

Kötü

Çok KötüYandex.Metrica