• Menu "top-menu" not defined.
 

 

3a5y.net | 3 Aşağı 5 Yukarı burada yapılan her yorum çok net

 


 
Yeni
 

Monsters University (Sevimli Canavarlar Üniversitesi)

 
IMDB Puanı
7.5
7.5/10


İzleyici Puanı
14 toplam puan

 


izleyiciyorumu


Kısa Bilgi

Mike yeşil renkli kısa boylu tek gözlü bir canavardır. Çocuk yaşta korkutma şirketine okul gezisi düzenlenir. Hiç arkadaşı olmadığı için tek başına takılmaktadır. Dönemin en korkunçları ortaya çıkarlar ve çocuklara örnek korkutmalar nasıl olur göstermeye çalışırlar. Mike bu durumu izlemeye çalışsa da arkadaşları tarafından izin verilmez. Mikeda madem göremiyorum direk birinci elden izlerim diyerek korkutma […]

3
Eklenme Tarihi 18 Nisan 2014 Ekleyen

 
GENİŞ ÖZET (SPOİLER İÇERİR)
 
 

Sevimli-Canavarlar-universitesi-yorumuMike yeşil renkli kısa boylu tek gözlü bir canavardır. Çocuk yaşta korkutma şirketine okul gezisi düzenlenir. Hiç arkadaşı olmadığı için tek başına takılmaktadır. Dönemin en korkunçları ortaya çıkarlar ve çocuklara örnek korkutmalar nasıl olur göstermeye çalışırlar. Mike bu durumu izlemeye çalışsa da arkadaşları tarafından izin verilmez. Mikeda madem göremiyorum direk birinci elden izlerim diyerek korkutma ustasıyla birlikte küçük çocuğun odasına girer ve her şeyi izler. O günden sonra tek amacı canavarlar üniversitesine gidip bir korkutma uzmanı olmak.

Yıllar ilerler Mike büyür ve üniversite yaşına gelince canavarlar üniversitesine başvurur ve okula başlar. İlk gün kaydını yaptırır etrafı gezer ve oda arkadaşı ile tanışır. Randy ismindeki oda arkadaşı çekingen korkak ve görünmez olabilen bir tiptir. Okulun ilk dersinde ise dekan gelir ve herkesi uyarır ileride yapılacak sınavdan iyi sonuçlar almayanlar kovulacak ve yola sınav sonucu iyi olanlar devam edecek. Mike bunu duyar duymaz kendini derslere vermeye çalışacaktır. Derslerin ilk gününde ise sulliven isimli popüler bir canavarla tanışır. Babası ünlü korkutma uzmanlarından biri kendisi de babası kadar yeteneklidir fakat tembelin tekidir tüm dersleri kükreyerek geçebileceğini düşünür.

Günün gecesinde okulun partileri başlamıştır randy partilerden birine gider fakat mike ders çalışmak ister. O sırada odanın Sevimli-Canavarlar-universitesipenceresinden içeri domuz ve sullivan girer. Domuzu geri götürürse okulun en ünlü korkunç canavarlar kulüplerinden birine girebilecektir. Domuz kaçar mike ve sullivan peşine düşer. Domuzu mike yakalasa da sullivan yakaladığı düşünülür ve kulübe sullivan girer mike ise her zaman ki gibi dışlanır. Mike kendine bir söz verir hem sınavı geçecek hemde sullivanı geçecektir. Mike derslerine çok çalışır sullivan ise eğlenmesine bakar. Sınav vakti geldiğinde ikilinin arasında bir tartışma çıkar ve dekan her ikisini de okuldan kovar. Mikeın aklına korkutma oyunları gelir. Oyunlara katılımın son gününde dekanın da olduğu anda mike takımıyla beraber yarışmaya katılmak ister. Dekanla iddaaya girerler yarışmadan birinci çıkarsa korku fakültesine geri alınacaklar. Dekan şartları kabul eder ama bir kişi eksiktirler mecburen sullivanda katılır takıma. İlk yarışma gelip çatmıştır bir tünel vardır yerde dokunulmaması gereken pembe renkli zehirli dikenli cisimler vardır ve tünel karanlıktır. Tüm takımlar geçer mike ve sullivanın takımı sonuncu olur kaybettiklerini düşündüklerinde başka bir takımın hile yaptığı ortaya çıkar ve yarışmaya devam ederler. İkinci yarışma ise kütüphanede dir sessiz olup kütüphaneci teyzeyi sinirlendirmemek gerekiyordur. Maalesef bunu başaramazlar fakat önemli olan yakalanmamak olduğu için dikkat dağıtarak alınması gereken bayrağı alırlar ve bu yarışmadan da başarı ile ayrılırlar. Sonraki gün bir parti vardır davet edilirler gittiklerinde her şey normaldir ama sonrasında dalga geçilir ve fotoğrafları çekilir. Rezil haldeki fotoğrafları tüm fakülteye yayılır. Mike haricinde herkes pes etmiştir fakat mike takımı gaza getirmek için onları çığlık fabrikasına götürür. Nasıl çalıştıklarını korkunç canavarların nasıl olduklarını gösterir takımına mike ve takım artık inanmaya başlar ve tekrar çalışmalara geri dönerler. Yarışmalar devam eder mike ve sullivanın takımı da kazanmaya devam eder. Son iki takım kalmıştır birinciyi korkutma similatörü belirleyecektir. Similatördede mike ve takımı birinci gelir. Artık akademiye geri gelme şansı bulmuşlardır. Beklenmedik bir durum olur sullivan mikeın korkutucu olmadığına inandığı için similatörün ayarlarını bozmuştur mike bunu fark eder ve kavga ederler.

Sevimli-Canavarlar-universitesi_animasyonMike bu üzgünlükle korkunç olduğunu kanıtlamak için gerçekten bir kağıda geçerek bir çocuğu  korkutmak ister. Kapıdan içeri girer ama çocuk korkmaz aksine komik olduğunu söyler. Etrafına baktığında bir yetimhanede olduğunu görür ve hiçbir çocuk korkmuyordur. Fakülte alarm durumuna geçer ve kendini tutamayan sullivan mikeın peşinden gider. Yetimhaneye polis çağrılmıştır sullivan polislerden kaçar göl kıyısına gider ve orada mikeı bulur. Aralarında konuşma geçer ve geri dönmeye çalışmak için yetimhaneye dönerler fakat kapı diğer taraftan kapatılmıştır. Açılmasının tek yolu vardır korkutmak. Korkutma enerjisi ile kapıyı tekrar aktif edebilirler fakat karşılarındakiler yetişkin polislerdir korkutmak hiçte kolay değildir. Uzun bir gerginletme seansı sonunda sullivan öyle bir karşılarına çıkar kükrer ki korku enerjisi o kadar yükselir ki kapıyı aktif ederler sonrasında patlamasına sebep olurlar. Şimdiye kadar hiç yapılmamış bir şeyi başarırlar. Dekan bile korkudan şaşkına döner. Kesin bir şey vardır ki okuldan kovulacakları. Okuldan kovulurlar akademik kariyerleri başlamadan biter fakat kendilerine yeni bir yol çizerler. Korku fabrikasında işe başlamak. Mektup departmanında çalışmaya başlarlar ve tek tek yükselirler ve sonunda amaçlarına ulaşır korkutma departmanında işe başlarlar.

 

Sevimli Canavarlar Üniversitesi Galerisi

 Konuya Yorum Yaz


(gerekli)Çok İyi

İyi

Orta

Kötü

Çok KötüYandex.Metrica