• Menu "top-menu" not defined.
 

 

3a5y.net | 3 Aşağı 5 Yukarı burada yapılan her yorum çok net

 


 
Yeni
 

Pacific Rim (Pasifik Savaşı)

 
IMDB Puanı
7.1
7.1/10


İzleyici Puanı
2 toplam puan

 


izleyiciyorumu


Kısa Bilgi

Pacific Rim (Pasifik Savaşı) Pasifik okyanusunun dibinde oluşan yarık, başka bir gezegen ile bağlantılı kapı açmıştır. Diğer gezegenden Kaiju ismi verilmiş dev canavarlar dünyaya girer ve şehirlere saldırıp can alırlar. Ardı arkası kesilmeyen saldırılardan sonra dünyadaki tüm ülkeler birleşip yeni bir program başlatırlar, ismi “Avcı” dır. Devasal robotlar yaparlar, bu robotların kontrolü ise iki insan […]

0
Eklenme Tarihi 4 Mart 2014 Ekleyen

 
GENİŞ ÖZET (SPOİLER İÇERİR)
 
 

pasifik-savasi-oyunculariPacific Rim (Pasifik Savaşı)

Pasifik okyanusunun dibinde oluşan yarık, başka bir gezegen ile bağlantılı kapı açmıştır. Diğer gezegenden Kaiju ismi verilmiş dev canavarlar dünyaya girer ve şehirlere saldırıp can alırlar. Ardı arkası kesilmeyen saldırılardan sonra dünyadaki tüm ülkeler birleşip yeni bir program başlatırlar, ismi “Avcı” dır. Devasal robotlar yaparlar, bu robotların kontrolü ise iki insan tarafından yapılmaktadır. Zamanla bu program başarıları da beraberinde getirmeye başlar, yaratıklar bir bir kaybeder avcılar ise kazanmaya devam eder. Kahramanımız bir avcı pilotudur, abi kardeş aynı işi yapmaktadırlar.

Avcıları iyi bir şekilde kontrol etmek için iki pilotun birbirlerinin beyinlerine girmesi gerekiyor bu bağlantı ne kadar derin olursa avcı da o kadar iyi kontrol ediliyor. Sabah saatlerinde yaratık belirleniyor Becket kardeşler yaratığı durdurmak için yola çıkıyorlar. Okyanusun ortasında beliren yaratığın karşısına avcı ile dikiliyorlar ve amansız bir kavga başlar. Yaratık ağır bir yara alır fakat ölmez karşı saldırıya geçer avcının sol kolunu koparır avcı ve pilot zihinsel olarak bağlı oldukları için Becket bir hayli acı çeker. Zırhta yarık açıldığından dolayı Becketın abisini yaratık alır ve öldürür. Becket avcıyı sağ kolu ile kullanmak zorunda kalır yaratığa son darbeyide vurur yaratık ölür fakat Becketta bir hayli yara almıştır. Avcıyı sahile kadar tek başına götürmeyi başarır fakat sonrasında ortalıktan yıllarca kaybolur. Abisini kaybetmiştir ve avcı programından kendini uzak tutuyordur. Bu saatten sonra işler tersine gitmeye başlar her yaratık avcıları bir bir yener başlar ve beraberinde sorunlarda oluşmaya başlar, sonunda dünya devletleri avcı programını durdururlar.

Ülkeler yaratıklar için yüksek ve sağlam olarak düşündükleri dev duvarları inşaa etmeye başlarlar. Becketta bu duvarlardan bir pasifik-savasi-izletanesinde çalışmaktadır. Kumandan Stacker, Becketın çalıştığı yeri bulur ve ona bir teklifte bulunur. Ellerinde kalan son avcıyı Becketin kontrol etmesini ister  Becket önce karşı koysa da teklifi kabul eder. Avcı programı artık devletler tarafından finanse edilmemektedir. Merkezde Dr. Newton ve Gottlieb ile tanıştırılır ikisi de yaratıklar konusunda bir hayli bilgili bilim adamlarıdır. Mako Mori ismindeki bir bayanda Mark-3 avcısının yenilenmesi projesinin başındadır. Bu direniş merkezinde Rusların avcısı, Çinlilerin avcısı Amerikalıların avcısı ve Becketın kullanacağı avcı vardır. Becket avcıyı tek başına kullanamayacağı için ortağı olacak pilotu da kendi seçecektir. Kumandan Stackerın bir planı vardır yaratıkların geldiği yarığı nükleer bomba ile yok etmek.

Becket aday seçmelerinde hiç bir adayı beğenmez bu durumdan şikayetçi olur Makonun onunla deneme yapmasını ister deneme yaptıklarında ise birbirlerine ne kadar uygun oldukları görülür fakat kumandan Makonun duygusal anıları yüzünden başaramayacağı kanısındadır ve pilot olmasına izin vermez. Mako kumandan ile konuşur ve bir şekilde pilot olma konusunda ikna eder. Şimdi sırada Becket ile bir avcının içerisinde uyumu test etmektir. Dr Newton yaratıklarından birinin beynini  bir cihaz sayesinde görür. Avcıların yaptığı şey gezegenden gezegene geçerek o gezegenin kaynaklarını tüketene kadar yaşamak. Daha fazla bilgi edinmek için Hong Konga gidip yeni bir beyin bulup tekrar beyinlerindeki bilgileri okumaktır. Becket ise Mako beyin bağlantısından sonra dengeyi bozarlar özellikle Mako gerçek dünyadan kopar ve hayal dünyasında anılarda dolaşmaya başlar anılarda gezerken korktuğu anlardan birinde silah sistemlerini aktif eder etrafına zarar vereceği sırada sistemleri kapatırlar ve bu zor durumdan kurtulurlar. Bu olaydan sonra kumandan Makoyu pilotluktan alır. Sonrasında tekrar yaratıklar ortaya çıkar bu sefer iki tane yaratık vardır. Tüm avcılar merkezden gönderilir sadece Becketın avcısı merkezde kalır. İşler yolunda gitmez Rusların ve pasifik_savasi_izleyiciÇinlilerin avcıları yok edilir Amerikalıların avcısıda elektro manyetik dalga sebebi ile çalışmaz haldedir. Mecburen Mako ile Becket Mark-3 ile savaşa girmek zorunda kalırlar. İlk yaratığı öldürürler ikincisi şehre kaçar fakat onuda ölümle yüz yüze getirirler. Bu sefer başarmışlardır iki tane yaratığı aynı anda öldürmüşlerdir. Daha çok geç olmadan planı yerine getirmek zorundadırlar. Amerikan avcısının pilotlarından biri yaralanır bu sebeple onun yerine kumandan geçer. Suyun altındaki yarığa doğru giderler yarığın etrafında 4 tane yaratık vardır ama bir şeyin farkına varırlar yarığı patlatmaları işe yaramayacaktır geldikleri yere geçip orada bombayı patlatmak zorundadırlar. Yaratıklar iki avcıya aşırı zarar verirler Mark-3 ün yolunu açmak için Amerikan avcısı nükleeri dışarıda patlatır ve yaratıkları öldürür. Becket yarığın öbür tarafına gider ve yaratıkların geldiği gezegenin orada bombayı patlatır kendine kapsülle yarığın diğer tarafına fırlatır. Böylelikle yarık patlamayla birlikte kapanır ve dünya yaratıkların saldırılarından artık kurtulmuştur. Dünya zamanla eski haline dönecektir ama hiç bir zaman kayıplar unutulmayacaktır.

Pacific Rim (Pasifik Savaşı) Fotoğraf Galerisi


0 Yorumİlk yorum yazan sen ol!


Konuya Yorum Yaz


(gerekli)Çok İyi

İyi

Orta

Kötü

Çok KötüYandex.Metrica