• Menu "top-menu" not defined.
 

 

3a5y.net | 3 Aşağı 5 Yukarı burada yapılan her yorum çok net

 


 
Yeni
 

Planes (Uçaklar)

 
IMDB Puanı
5.7
5.7/10


İzleyici Puanı
3 toplam puan

 


izleyiciyorumu


Kısa Bilgi

Planes (Uçaklar)  Dusty bir tarım uçağıdır uzun yıllar tarlaları ilaçlamakla geçirmiştir. Ama hayali ise bir yarış uçağı gibi olmaktır, hız tutkunudur. Gerçek hayatında hayal ettiklerini yapamadığı için çok mutsuzdur. Dünyanın en uzun ve tehlikeli yarışına da katılma hayali vardır. Yarış bir dünya turu ile tamamlanmaktadır. Dünyanın her yerine zorlu şartlara maruz kalınan bir yarıştır. Dusty […]

0
Eklenme Tarihi 8 Nisan 2014 Ekleyen

 
GENİŞ ÖZET (SPOİLER İÇERİR)
 
 

Planes (Uçaklar)

ucaklar-animasyon Dusty bir tarım uçağıdır uzun yıllar tarlaları ilaçlamakla geçirmiştir. Ama hayali ise bir yarış uçağı gibi olmaktır, hız tutkunudur. Gerçek hayatında hayal ettiklerini yapamadığı için çok mutsuzdur. Dünyanın en uzun ve tehlikeli yarışına da katılma hayali vardır. Yarış bir dünya turu ile tamamlanmaktadır. Dünyanın her yerine zorlu şartlara maruz kalınan bir yarıştır. Dusty gün içinde zaman bulduğu her an hız yapıp kendini geliştirmeye çalışmaktadır. Son zamanlarda ise o büyük yarışa katılmak için tüm gücü ile çalışmaktadır ama öncesinde yarışa katılabilmesi için sıralama turunu aşması gerekir,  o sıralama yarışına girer fakat kıl payı kazanamaz.

Bir kaç gün sonra haber gelir yarışmacılardan biri diskalifiye olmuştur ve Dusty yarışmaya hak kazanmıştır. Dusty bu duruma çok sevinir bir an önce çalışması gerekmektedir fakat halen tecrübesizdir. Bulunduğu kasabada eski bir savaş uçağı vardır yardım ister ilk başta kabul etmesede savaş uçağı yardım etmeyi kabul eder. Yarış başlamadan önce bir çok antrenman yaparlar ve motor Planes-yonetmenikonusunda modifiyelerden yararlanırlar. Dusty artık hazırdır antrenmanlar ona çok yaramıştır ve artık eskisinden daha hızlıdır. Yarıştan bir önceki gün yarışçıların toplandığı hava alanına gider tabi orada bir süre dalga geçilir çünkü bir tarım uçağıdır oradakiler ise hız için yapılmış yarış uçaklarıdır.

Dusty güzeller güzeli ishani ile tanışır gerçekten etkileyici bir uçaktır. Bir diğer tanıştığı uçak ise Meksikalı kapalı alan yarışçısı el chupacabradır. Çok farklı enteresan bir karakteri vardır ve uçuk kaçık birisidir. Yarış günü uçaklar sıralanır ve yarış başlar. Tüm uçaklar yüksekten uçarken dusty alçaktan yarışmaktadır çünkü Dustynin yükseklik korkusu vardır ama kimselere söyleyemez. Okyanus üzerinde yağmurlarla, buzullarla, doluyla baş eder ve ilk etabı bitirir ve sonuncudur. Kanatlarına varana kadar donmuştur denize yakın uçtuğu için alçak hava basıncı ve nem yarışta onu zorlamıştır. Diğer etapta ise İngiliz yarışmacının hayatını kurtardığı için sonuncu bitirmiştir. Fakat bir sonraki etapta işler değişir birçok uçak arızalanır diskalifiye olur ve Dusty sıralamada ilerlemeye başlar ve kabiliyetlerini kullanarak sırasınıda ilerletir. Bir sonraki etap himalayalardır çok zorlu bir parkurdur ve alçaktan uçmaya elverişli değildir. İshani Hindistanlı olduğu Planes-dustyiçin bir tavsiyede bulunur tren yolunu takip ederek alçaktan uçabileceğini vurgular. Yarışta demiryolunu kullanır Dusty ve büyük bir farkla birinciliğe oturur. Tabi tren yolunda büyük bir kazada atlatır neredeyse ölecekti. İshaniye teşekkür etmek ister fakat ishaninin ona yardım etmeye değil komplo kurduğunu anlar. Tren yolunun zorluğunu görüp geri döneceğini düşündüğü için böyle söylemiştir ishani fakat Dusty pes etmeyip zorlukları aştığı için başarır. Artık Dusty birincidir ve azılı düşmanı ripslinger ikinci durumdadır.

Meksika etabına gidilirken okyanus geçilecektir ve gpslere başvurulacaktır. Ripslingerın adamları okyanus üzerinde Dustynin antenini kırarlar ve Dusty  gpssiz olduğu için kaybolur ve yakıtı bitmek üzeredir. Birden arkasından savaş uçağı belirir ve yasak hava sahasında uçtuğunu söyler Dustyde her şeyi açıklar. Uçak gemisine inip yakıt alıp antenini tamir ettirip yola çıkmaya niyetlidir. Her şeyini tamamladıktan sonra yola koyulur aşırı derecede bir fırtına vardır ve bir kaza yaşanır ve ağır hasar alır. Etabı tamamlayamaz yardım uçakları ile Meksika ‘ya getirilmiştir ve artık uçamaz durumdadır. Fakat öyle bir yardım gelir ki diğer uçaklardan yedek parçalarla Dustyi tekrar çalışır hale getirirler. Yarışın son etabı başlar ve ripslinger bir planı vardır ıssız bir yerde Dustye saldırırlarPlanes-chupacabra düşürmeye çalışırlar neredeyse başaracakken Captan çıkagelir ve Dustye yardım eder ve bu durumdan kurtulur. Artık Dusty ve Ripsliger baş başa kalırlar. Ripslinger gerçekten hızlıdır Dusty ise doğal yollarla ona yetişecek hıza sahip değildir. Yükseklik korkusunu yenip bulutların üzerindeki hava akışını kullanmak zorundadır. Yukarı çıkmayı başarır ve yarışın son düzlüğünde Ripslingeri geçer ve birinci olur. Herkes sevinçten havaya uçar ve Dusty herkese bir şeyi kanıtlamış olur. İmkansız diye bir şey yoktur yeter ki inanalım.

 

Planes (Uçaklar) Fotoğraf Galerisi

 


0 Yorumİlk yorum yazan sen ol!


Konuya Yorum Yaz


(gerekli)Çok İyi

İyi

Orta

Kötü

Çok KötüYandex.Metrica