• Menu "top-menu" not defined.
 

 

3a5y.net | 3 Aşağı 5 Yukarı burada yapılan her yorum çok net

 


 
Yeni
 

Riddick

 
IMDB Puanı
6.4
6.4/10


İzleyici Puanı
14 toplam puan

 


izleyiciyorumu


Kısa Bilgi

Riddick bilmediği bir gezegene hapsolmuştur yaralıdır ve susamıştır bulduğu su kaynakları içilmeyecek durumdadır. Gezegende yaşayan vahşi kurtlar saldırmış kaçıp saklanmıştır. Saklandığı yerden çıktığında onu bekleyen bir davetsiz misafir vardır. Kurt saldırır ve riddick savuşturur en sonunda da kurt vazgeçer gider. Riddick su kaynağı ararken temiz içilebilir bir su bulmuştur. İçtiği sırada kokusundan takip eden kurtlar […]

0
Eklenme Tarihi 14 Nisan 2014 Ekleyen

 
GENİŞ ÖZET (SPOİLER İÇERİR)
 
 

Riddick-KateeSackhoffRiddick bilmediği bir gezegene hapsolmuştur yaralıdır ve susamıştır bulduğu su kaynakları içilmeyecek durumdadır. Gezegende yaşayan vahşi kurtlar saldırmış kaçıp saklanmıştır. Saklandığı yerden çıktığında onu bekleyen bir davetsiz misafir vardır. Kurt saldırır ve riddick savuşturur en sonunda da kurt vazgeçer gider. Riddick su kaynağı ararken temiz içilebilir bir su bulmuştur. İçtiği sırada kokusundan takip eden kurtlar onu bulur ve tam saldıracakları sırada suyun içinden çıkan zehirli hiç bir şeye benzemeyen yaratık kurtlara saldırır ve bir tanesini öldürür. Riddick arkasını döndüğünde ona da saldıracak bir tanesi vardır bir müddet boğuşurlar ve riddick yara almadan uzaklaşır.

Gece uyuyacak bir yer bulur rüyasında da gezegene nasıl düştüğünü görür. Necrolar  riddickin ırkının zamanında yaşadığı gezegeni bildiklerini ve götürmek istediklerini söylerler. Getirdikleri gezegen ırkının gezegeni değildir bunun bir tuzak olduğunu o an anlar saldıran adamları öldürür ama bir tanesinden kaçamaz ve kayalıklardan aşağıya düşer. Riddick medenileştiğini ve bu Riddick-VinDieselyüzden bu tuzağa düştüğünü savunur ve tekrar hayvanlaşması gerektiğini bilir ve ona göre tekrar evrimleşecektir.  Yavru bir kurt bulur ve onu büyütmeye başlar. Riddick bir şey görür bulunduğu yerin diğer tarafında başka bir dünya vardır kayalıklar değilde düzlüklerin olduğu bir dünya oraya gitmeye kararlıdır. Oraya gitmek için suda yaşayan zehirli yaratıkları geçmesi gerekmektedir. Ufak bir tanesini yakalar bağışıklık kazanmak için hem kurt ‘a hemde kendisine zehri enjekte eder. Bir müddet bunu yapıp bağışıklık kazanınca artık zamanın geldiğine inanır. Yaratıkların oraya gider tahrik ederek suyun dışına çıkartır ve bir tanesini öldürür bir diğeri daha çıkar onuda yaralar ve diğer tarafa geçer ve gitmek istediği yere gidebilecek yol karşısındadır.

Aylar geçer ve köpek artık büyümüştür ve riddick artık gezegene uyum sağlamıştır. Bir bina bulur bu bina kelle avcılarının zaman geçirdiği bir binadır. Yağmur mevsimi gelmektedir yağmur mevsiminin en büyük tehlikesi suya yaşayan yaratıkların yağmurun Riddick-Vin-Diesel-Katee-Sackhoff-Raoul-Trujilloolduğu her yerde rahat hareket edebilmeleridir. Riddick binadaki tarayıcıyı çalıştırır ve kelle avcılarını gezegene çeker amacı gemilerden birini alıp gitmektir. Şanslıdır ki bir geminin dışında bir gemi daha gelmiştir. Gemideki kaptanlar bir karar vermişlerdir gemilerin güç kaynaklarını kasaya koymuşlardır riddickin gemilerden birini alıp gitmek istediğini bilmektedirler bu sebeple gemileri güvene alarak korumak istemektedirler. Gece olduğunda her şey değişir avantajlar dezavantajlara dönüşür. Riddick 6 tane kapan almıştır ve araziye yerleştirmiştir. Kelle avcılarının kurduğu hareket algılayıcısını riddick bozmuştur mecburen kapatmak zorunda kalmışlardır. Sensörlerden birini değiştirmek için araziye dağıldıklarında biri kapana basar ve ölür diğeri de doğrayarak öldürür, bir değerini kaçırır sonra öldürür. Gündüz olduğunda riddickin yanında kurtun olduğunu anlarlar ve kurtu görürler izleme cihazı ile kurtu izlerler mağaraya kadar takip ederler. Mağarada riddickin kaçırdığı elemanı bulurlar ve anlarlar ki bu bir yemdir. Riddick binaya girer ve gemilerin enerji kaynaklarının olduğu dolama mesaj bırakır düşünürler ki riddick dolabı açmış enerji kaynaklarından birini almış. Dolabın kapısından bomba vardır, anahtar olmadan açılmaya çalışıldığında patlayan bir anahtar mekanizması vardır. Riddickin enerji kaynaklarını almadığını görmek için açarlar Riddick-konusudolabı. Enerji kaynakları dolapta duruyorlardır neyse ki riddick almamış hiçbirini şimdilik güvendeler. Kelle avcılarının yakalama planı yaptıkları sırada riddick hissettirmeden enerji kaynaklarını alır ve uzak bir yere saklar kelle avcıları neye uğradıklarını şaşırırlar. Riddick telsizden avcılara ulaşır ve ortaya çıkar konuşmak ister konuşma sırasında gemilerden birini ister doğal olarak avcılar kabul etmez. Avcılara yağmur gelene kadar sürelerinin olduğunu söyler ama umursamazlar ve riddicki uyuşturucu kurşunlarla vururlar. Avcılardan biri 10 yıl önce oğluna ne olduğunu sorar orada bulunma amacıda sadece o dur riddicki avlamak için gelmemiştir. Riddick ufakta olsa bir şeyler anlatır ama adamın istediği cevapları tam olarak vermez.

Yağmur bulundukları binaya geldiğinde riddick zamanın dolduğunu söyler. Dışarıdaki hareket algılayıcı bir anda ses çıkartmaya başlar dışarıya baktıklarında yaratıkları görürler ve binaya girer her yeri kilitlerler fakat pek bir yardımı olmaz yaratıklar Riddick-oyuncularşimdiden 2 kişinin canını almışlardır. Gezegenden ayrılmaları gerekmektedir gemilerin enerji kaynaklarının yerini bir tek riddick bildiği için mecbur onu çözerler. Hava motorlarını alıp enerji kaynaklarının olduğu yere giderler riddick sakladığı yerden çıkartır. Geri dönmek için yürümek zorundadırlar çünkü motorlar bozulmuştur geri dönüş yolunda riddick ciddi şekilde yaralanır onu tek başına bırakarak geri döner kaptan. Riddick tek başına etrafına doluşan yaratıklarla uğraşırken kaptan kurtarmak için gelir yaratıkları gemiyle yok eder. Gemilerden birini riddicke verirler ve riddick evini aramak için yola koyulmuştur.

Riddick Fotoğraf Galerisi


0 Yorumİlk yorum yazan sen ol!


Konuya Yorum Yaz


(gerekli)Çok İyi

İyi

Orta

Kötü

Çok KötüYandex.Metrica