• Menu "top-menu" not defined.
 

 

3a5y.net | 3 Aşağı 5 Yukarı burada yapılan her yorum çok net

 


 
Yeni
 

Star Trek Into Darkness (Bilinmeze Doğru Star Trek)

 
IMDB Puanı
7.9
7.9/10


İzleyici Puanı
1 toplam oy puanı

 


izleyiciyorumu


Kısa Bilgi

Star Trek Into Darkness (Bilinmeze Doğru Star Trek) izleyicilerine Bilimkurgu, Macera, Aksiyon gibi türlerin işlendiği filmin yönetmenliğini J.J. Abrams yapmaktadır ve bu filmde Chris Pine, Zachary Quinto, Benedict Cumberbatch gibi isimler yer almaktadır.

0
Eklenme Tarihi 26 Şubat 2014 Ekleyen

 
GENİŞ ÖZET (SPOİLER İÇERİR)
 
 

star_trek_2013Kaptan Kirk, Nibiru gezegenindedir patlamak üzere olan yanar dağın faaliyetini durdurup gezegeni kurtaracaklardır fakat gezegende medeniyet bir hayli geri olduğu için kimselere görünmeden fark edilmeden bu görevi bitirmek durumundadırlar fakat işler iyi gitmez ifşa olurlar. Görev yanardağın faaliyetini durdurup gezegeni kurtarmak ve gezegen yerlileri ile hiç bir temas kurmamaktır. Fakat atılgan yerliler tarafından görülmüştür ve görevin gizlilikle yürütülmesi gereken kısmı başarısızlığa uğramıştır. Londra’ da yaşayan yıldız filosu mensubunda olan bir askerin kızı ölümcül hastalık taşımaktadır kızının hayatından pek umutları kalmamıştır.

Adamın karşısına gizemli biri çıkar ve kızı kurtarabileceğini söyler. Nibiru gezegenindeki olaylardan sonra Kirk ‘ün elinden atılgan alınır. Sahne bu sırada tekrar Londraya dönmüştür adam dediği gibi kızı kurtarır fakat babasından bir istekte bulunur Londra’daki Yıldız filosu binasını yok etmesini ister ve isteğini gerçekleştirir binayı patlatarak yok eder. Pike’a atılgan geri verilir Kirk ise yardımcı kaptan görevine atanır. Bir bildirim gelir tüm kaptanların toplanması gerekir Londra daki patlamadır toplantı konusu. Toplantıda düşmanın ismi öğrenilir ve Khan olduğu açıklanır. Toplantıdakilerin bilmediği bir şey vardır Khan tüm kaptanlar toplanmışken bir saldırı gerçekleştirip kaptanları öldürmek ister bu suikastta da kısmen başarılıda olur bir çok kaptan ve yardımcısı ölür maalesef bu suikastta Pikeda ölmüştür.star-trek-

Kirk bu duruma bir hayli üzülür yıkılır. Scotty Khanın izini bulmuştur Klingon gezeni olan Kronosdadır yerleşim biriminin olmadığı bir yerdedir. Kirk Yıldız Filosu yöneticisi olan Komutan Marcusdan Khanı yakalamak için izin ister ve iznini alır. Komutan Marcus Kirk için özel izi sürülemez bir torpido verir gerekirse kullanması için. Atılgan ve mürettebatı Kronoso doğru yola koyulurlar. Gemiye torpidolar yerleştirilirken Scotty buna izin vemez çünkü bunun ne olduğunu bilmiyordur Kirkle Scotty tartışırlar ve Scotty istifa eder. Warp hızında ilerlerken aşırı ısınan çekirdek yüzünden gemiyi warp hızından çıkartmak zorunda kalırlar neyse ki Kronosa çok yakındırlar. Kirk Spock ve Uhuru Kronosa inip Khan ile görüşmek isterler. Geminin vekil kaptanı Suludur gerektiği durumda torpidoları ateşleyecektir. Kronosa vardıklarında Klingon gemileri peşlerine takılır mecbur iniş yaparlar Uhuru klingonlularla konuşup kimse zarar görmeden kurtulmaya çalışacaktır. İşler istedikleri gibi gitmez Klingonlular savaşmaya karar verir o sırada Khan ortaya çıkar yardım eder sonrasında da teslim olur Kirk Khanı atılgana götürür hücreye atar. Kirk Khanla konuşur Khan torpidoların içine bakmasını ve verdiği koordinatlarda neyin olduğunu görmesini ister. Kirk Scottyden yardım ister koordinatların olduğu yere gitmesini rica eder. Bir yandan da torpidolardan birini açmaya niyetlidir. Torpidoyu açtıklarında içerisinde insan olduğunu görürler bu durumu konuşmak için Khanın yanına giderler. Khan her şeyi anlatır. Khan hücresel olarak normal insanlardan çok daha güçlü dayanıklı ve zekası daha üstündür bir silah olası için geliştirilmiştir. Fakat yıldız filosu arkasından bıçaklamış bir suçlu gibi uyutulmuştur mürettebatı ile.

star-trek-macera300 yıl sonra Marcus onu uyandırmış yeteneklerinden yararlanmak istemiş fakat Khan aynı şeylerin tekrarlanmasını istemediği için isyan etmiştir. Marcus aslında gerçekten kötü biridir her şey ortaya çıkmıştır. Bir süre sonra warp hızında bir cisim görürler karşılarına çıkan Marcus ve onun gemisidir. Atılgandan 3 kat daha büyük bir gemiye sahiptir Marcus. Marcus Khanı teslim etmelerini ister Kirk ise onu dünyaya götürüp yargılamak ister. Marcus buna izin vermek istemez durumun kötü olduğunu anlayan Kirk warp hızına çıkar ve dünyaya yol alır güvende olduklarını sanırlar fakat Marcusun gemisi ileri teknolojiye sahiptir ve warp hızında başka bir gemiyi takip edebilir ve sonucunda saldırmaya da başlar. Gemi mecburen warp tünelinden dışarıya fırlar ve hareketsiz halde beklemektedir dünyaya 300bin km uzaklıktadırlar. Kirk tayfalarını kurtarmak istese de Marcus affetme niyetinde değildir saldırmak için silahlarını hazırlar. Tam ateşlenecek sırada dururlar içeriden birisi manüel olarak kapatır silahları. Kirke bir sinyal gelir ses Scottye aittir geminin içindedir silahları durdurmuştur Kirk için fırsat yaratmıştır. Kirk Khan ile Marcusun gemisine girmeyi planlar atık kanalından fırlatılıp diğer geminin atık kanalından içeriye gireceklerdir. Kapıyı Scotty açıcakdır. Plan istenildiği gibi başarıya ulaşır. Marcusun gemisindedir Khan ve Kirk. Köprüye çıktıklarından Khan isyan çıkartır Marcusu öldürür Kirki esir alır Atılganla iletişime geçer ve tayfalarını ister. Khan torpidoları gemisine ışınlar ama içlerinde tayfaları yoktur torpidolar ışınlanınca Khan Atılgana saldırmaya başlar gemi zarar görürken Khanın gemisindeki torpidolar patlar ve gemi harabeye döner. Atılganda bir hayli zarar gördüğü için artık kendi hareket kabiliyeti kalmaz ve dünyanın çekim gücüne kapılıp düşüşe geçer. Kirk geminin çekirdeğini düzeltmek için radyasyonlu bölgeye girer vücudu zarar görmektedir kendini zorlayarak çekirdeği düzeltir ve atılganı düşmekten kurtarır. Maalesef Kirk maruz kaldığı radyasyon sebebi ile ölür fakat tüm mürettebat kurtulur onun sayesinde. Khanın gemisi yere star-trek-sinemasiçarpar kurtulmayı başarır ve kaçmaya başlar. Spock yeryüzüne ışınlanır Khanın peşine düşer. Bones bir şeyi fark eder Khanın kanı iyileştirici güçtedir. Daha önce ölmüş bir hayvanı kan sebebi ile canlandırmıştır. Spocka bilgi verilir Khanı kesinlikle öldürmemesi gerekmektedir çünkü Kirkü kurtarabilirler. Spock Khanı durdurur kanı ile Kirkü hayata geri getirirler

1 yıl sonra Atılgan ve mürettebatı hazırdır yeni görevleri 5 yıl süresince keşfedilmemiş mesafeleri keşfetmek yeni medeniyetler bulmaktır.

 

Bilinmeze Doğru Star Trek Fotoğraf Galerisi


0 Yorumİlk yorum yazan sen ol!


Konuya Yorum Yaz


(gerekli)Çok İyi

İyi

Orta

Kötü

Çok KötüYandex.Metrica