• Menu "top-menu" not defined.
 

 

3a5y.net | 3 Aşağı 5 Yukarı burada yapılan her yorum çok net

 


 
Yeni
 

The Way Way Back (Geri Dönüş Yolu)

 

 
Film Detayı
 

Tür: ,
 
Sene:
 
Yönetmen: ,
 
Oyuncular: , , , ,
 
IMDB Puanı
7.4
7.4/10


İzleyici Puanı
1 toplam oy puanı

 


izleyiciyorumu


Kısa Bilgi

The Way Way Back (Geri Dönüş Yolu) Duncan içine kapanık, utangaç ve kimseyle iletişime geçmeyen bir çocuktur. Ailesi ile yaz tatiline çıkmıştır, annesi Pam, annesinin sevgilisi ve annesinin sevgilisinin kızı bu tatile eşlik etmişlerdir. Yazlık evlerine vardıklarında enteresan bir komşuyla karşılaşırlar çok konuşkan yılışık patavatsız biridir. Komşunun iki çocuğu vardır biri kız diğeri erkek. Erkek […]

0
Eklenme Tarihi 11 Mart 2014 Ekleyen

 
GENİŞ ÖZET (SPOİLER İÇERİR)
 
 

The Way Way Back (Geri Dönüş Yolu)

The-Way-Way-Back-oyuncularDuncan içine kapanık, utangaç ve kimseyle iletişime geçmeyen bir çocuktur. Ailesi ile yaz tatiline çıkmıştır, annesi Pam, annesinin sevgilisi ve annesinin sevgilisinin kızı bu tatile eşlik etmişlerdir. Yazlık evlerine vardıklarında enteresan bir komşuyla karşılaşırlar çok konuşkan yılışık patavatsız biridir. Komşunun iki çocuğu vardır biri kız diğeri erkek. Erkek çocuğun sağ gözünde tembellik vardır bu sebeple gözü istemsiz hareket eder kız ise pek sessiz bir tiptir.

Eşyaları eve yerleştirirken Steph sahile gitmek ister, zorla yanında Duncanı gönderirler. Steph arkadaşları ile sahilde takılırken Duncan sıkılır konuşmaz eve geri döner. Eve vardığında Trentin iki arkadaşı da evdedir ve onlarla akşam yemeği yiyeceklerdir. Sabah Duncan uyandığında annesi ve Trent halen uyumaktadır. Duncan dışarı çıkar yan komşularına görünmeden depoda bulunan kız bisikletini alır biraz dolaşır içecek bir şeyler almak için kafelerden birine girer. Orada pacman oyunun başında biri vardır aralarında kısa bir konuşma geçer ve ismini öğrenemediğimiz tip kafeden çıkar gider. Duncan eve döndüğünde Trentin arkadaşları tekneye davet etmişlerdir tekne gezintisi yapmak için yola çıkarlar. Nihayet tekne ile açılmışlardır. Duncan yine bir kenarda sessiz bir şekilde insanların arasında geçen konuşmaları dinler. Tekne gezisi sonlanır eve dönerler Duncan durumdan hiç memnun değildir her fırsatta evden çıkıyor ve saatlerce eve gelmiyor. Evdekilere görünmek istemiyor iletişime geçmek istemiyor. Çok konuşan yan komşunun kızı Susanna o da yaz tatilden memnun olmadığı için ara sıra The-Way-Way-Back-yorumDuncanla ufak konuşmalar yapıyor birbirlerini anlıyor gibiler. Duncan kafede pacman oynayan adamı bir eğlence havuzunda bulur orada çalışıyormuş. Biraz zaman geçirirler o gizemli adamımız Owen uçuk kaçık birisidir sınır ve kural tanımayan bir karaktere sahiptir üstelik orada çalışmasına rağmen hiç çalışmaz. Owen akşam olduğunda Duncanı evine bırakır ve ertesi gün saat 9 da gelip işe başlamasını ister. Duncan kabul eder çok eğlenceli olacağını düşünür. Eve geldiğinde kumsal partisi olduğunu söyler annesi ve kumsaldaki partiye katılır. Yine sessiz bir şekilde takılır ve sonrasında Susanna ile sahile inerler tüm gece sohbet ederler. Duncan eve geldiğinde Trentin başka bir hatunla yakınlaştığını görür ama gizlenir kimse görmemiştir.

Sabah olduğunda Duncan havuza gider çalışmaya hazırdır bu onun ilk günüdür bakalım başına neler gelecek. Dans eden bir grup çocuk vardır orayı dağıtmak zorundadır çocuklar dağıtılmaları konusunda zorluk çıkartmazlar ama zorla Duncana dans ettirirler The-Way-Way-Back-komedive sonrasında her şeyi halleder. Duncan zamanla ortama ayak uydurmaya başlar ve insanlarla daha rahat iletişime geçmeye alışır. O içe kapanık sessiz Duncan yavaş yavaş değişmeye başlamaktadır. Evde ise annesi ile Trent ufak bir sürtüşme yaşar. Bir gün Susanna Duncanın peşine gizlice düşer ve nereye gittiğini öğrenir sonrasında karşısına çıkar güzel bir konuşma geçer aralarında. O günü çok güzel geçirirler çokta mutludurlar. O günün akşamı Trent eve çok geç saatte gelir ve Pam ile konuşurlar. Trentin dediğine göre arkadaşının teknesinde takılmışlar saatin nasıl geçtiğini anlamamış. Duncan bu konuşmaların hepsini gizlice dinledi. Bir kaç gün sonra yine sahil partilerinden birinde olay patlak verdi. Arkadaşı teknenin bir haftadır arızalı olduğunu söyler Pam bunu duyunca masadan kalkar Duncan bağırarak durumun ne olduğunu söyler işler çığırından çıkar. Morali fena halde bozulan Duncan havuza gider orada da ufak bir parti vardır. Sabaha kadar takılır artık eve gitmesi gereklidir eve geldiğinde toparlandıklarını görür, annesi Trentle devam etme kararı verir Duncan hiç istemese de zorundadırlar. Giderken Susanna Duncanı öper Duncanın keyfi yerine gelir. Şehrin dışına çıkmadan önce benzin alırlarken havuzun oradadırlar Duncan arabadan iner havuza koşar annesi Trent peşinden koşar. Havuzdaki arkadaşlarına veda etmek ister. Kırılması zor bir rekoru kırar ve ismini ölümsüzleştirir. Owen Duncanın ailesi ile tanışır. Duncan ve Owen vedalaşır.

Eve dönüş yolunda artık farklı bir Duncan vardır hayatı artık eskisi gibi olmayacaktır ve artık kendiside artık eskisi gibi olmayacaktır geçirdiği yaz ona çok şey öğretmiştir artık hayattan korkmayan bir Duncana dönüşmüştür geleceğe umutlu ve mutlu gözlerle bakıyordur.

The Way Way Back (Geri Dönüş Yolu) Fotoğraf Galerisi


0 Yorumİlk yorum yazan sen ol!


Konuya Yorum Yaz


(gerekli)Çok İyi

İyi

Orta

Kötü

Çok KötüYandex.Metrica