• Menu "top-menu" not defined.
 

 

3a5y.net | 3 Aşağı 5 Yukarı burada yapılan her yorum çok net

 


 
Yeni
 

Thor: The Dark World (Karanlık Dünya)

 
IMDB Puanı
7.4
7.4/10


İzleyici Puanı
4 toplam puan

 


izleyiciyorumu


Kısa Bilgi

Thor Karanlık Dünya; Yönetmenliğini Alan Taylor ‘ın yaptığı filmde Chris Hemsworth, Natalie Portman, Tom Hiddleston gibi isimler yer almaktadır. Filmde tanrıların savaşı kaldığı yerden devam etmektedir. Hatırladığınız üzere ilk filmde Thorun tüm güçleri elinden alınmıştı. Thorun Karanlık Dünya bölümünde bakalım bu sefer ne sürprizlerle karşılaşacağız.

0
Eklenme Tarihi 13 Şubat 2014 Ekleyen

 
GENİŞ ÖZET (SPOİLER İÇERİR)
 
 

Thor_Karanlik_Dunya_ozetKara Elfler 9 diyarın bir hizaya girmesinden yararlanmak ve ellerindeki en güçlü silahı aktif etmek için Asgardla savaşmaya başlarlar fakat kaybederler ellerindeki silahıda Asgard alır ve gizler.

Günümüzde ise Thor 9 diyara düzen getirmek için savaşırken Loki ise zindanlara atılır. Jane ise Londra’ada bir randevuda karşımıza çıkar. Randevu iyi gitmemektedir. Darcy çıkıp gelir ve bilimsel cihazların veri sağladığını söyler. Jane ve Darcy sinyallerin peşine düşerler. Anormalliklerin olduğu yerde Jane gezerken başka bir boyuta geçer ve Kara Elflerin gizli silahını vücuduna alır. Thor aynı sırada Haidall ile sohbet etmektedir. Ona Jane’i sorar ama dünyada göremez. Thor harekete geçer ve dünyaya gider. Jane’i bulur fakat vücudundaki silah aktifleşir etrafa zarar verir. Thor hemen Jane’i Asgard’a getirir. Odin Jane’nin vücudundakinin ne olduğunu anlar ama nasıl söküleceğini bilmemektedir. Elfler uyanmışlardır ve silahı geri almak için asgard’a saldıracaklardır. Elfler içeriden savunmayı yok etmek için birini görevlendirirler başarılıda olurlar. Bu fırsatı ele geçiren Elf lideri Asgard’ın kalesine kadar girer. Jane’i arar ama karşısına Thor_Karanlik_Dunya_filmAsgard kraliçesi çıkar. Birbirleriyle dövüşürler ve yakalanır. Elf lideri kraliçeden Jane’nin nerede olduğu bilgisini edinemeyeceğini bildiği için kraliçeyi öldürür. Thor Odin tüm Asgard halkı kahrolurlar. Thor Jane’i Asgard’dan götürüp Elf liderini Asgard dışında yenmeyi planlıyor. Bu konuda Thor Loki’den yardım almak ister. Loki teklifi kabul eder. Loki annesinin intikamını almak ister. Loki Jane ve Thor Asgard’dan kaçmak zorundadırlar çünkü Odin savunmada kalmak ister. Üçlü Asgard’dan kaçmayı başarır. Thor plan yapar Elf liderini üzerine çeker. Loki Thor’a ihanet rolü oynar Elf lideri buna inanır. Jane’den silahı söküp alır bu fırsatı değerlendiren Thor silahı yok etmeye çalışır ama başarısız olur. Elf lideri diyardan kaçar bir kaç askerini bırakır. Thor Loki askerlerle dövüşmeye başlarlar. Loki bu savaşta ölümcül yara alır ve ölür. Elf lideri gitmiş, Loki ölmüş, Jane ve Thor gezegende sıkışıp kalmışlardır. Bir mağarada Jane’nin telefonu çalar dünyadan bu kadar uzaktayken telefonun çalmasının tek sebebi diyarların bir hizaya gelmesinin yaklaşmış olmasının Thor_Karanlik_Dunya_altyaziverdiği dengesizliktir. Mağarada dünyaya geçen bir kapı bulurlar ve dünyaya giderler. DR. Selvig ile konuşup Elf liderinin tüm evrene karanlığı nerede yayacağını bulurlar. Tahmin ettikleri gibi Elf lideri dünyaya gelir. Thor ise engel olmak için karşısındadır. Aralarında dövüş başlar tam evrenler birbiri ile hizaya girdiği sırada Elf lideri silahı aktif eder. Dokuz diyarda karanlık yayılmaya başlar. Thor pes etmez ve elinde bulunan cihaz ile Elf liderini başka bir evrene gönderir ve karanlığın yayılmasını önler.

Her şey eski haline döner. Thor Asgard’a döner Odin ile konuşur. Odin kral olmasını ister Thor kabul etmez dünyaya gitmek ister. Odin izin verir ama onaylamaz gidişini. Thor dünyaya Jane’nin yanına döner.

Thor: The Dark World (Karanlık Dünya)’ya ait resim arşivi


0 Yorumİlk yorum yazan sen ol!


Konuya Yorum Yaz


(gerekli)Çok İyi

İyi

Orta

Kötü

Çok KötüYandex.Metrica