• Menu "top-menu" not defined.
 

 

3a5y.net | 3 Aşağı 5 Yukarı burada yapılan her yorum çok net

 


 
Yeni
 

Turbo

 
IMDB Puanı
6.5
6.5/10


İzleyici Puanı
3 toplam puan

 


izleyiciyorumu


Kısa Bilgi

Turbo hız tutkunu bir sümüklü böcektir. Zamanının çoğunu televizyon karşısında hayranı olduğu yarışçının yarışlarını ve röportajlarını izleyerek geçirir. Abisi Chet ise tamamen bir realisttir sümüklü böcek olduğunu ve hayatını kabul etmiş biridir. Turbodan da böyle olmasını ister fakat Turbo hayalinde yarattığı dünyadan hiç vazgeçmez. Gündüzleri bahçede domates yiyorlar geceleri iste uyuyup dinleniyorlar. Günün birinde en […]

0
Eklenme Tarihi 10 Nisan 2014 Ekleyen

 
GENİŞ ÖZET (SPOİLER İÇERİR)
 
 

turbo-ozetiTurbo hız tutkunu bir sümüklü böcektir. Zamanının çoğunu televizyon karşısında hayranı olduğu yarışçının yarışlarını ve röportajlarını izleyerek geçirir. Abisi Chet ise tamamen bir realisttir sümüklü böcek olduğunu ve hayatını kabul etmiş biridir. Turbodan da böyle olmasını ister fakat Turbo hayalinde yarattığı dünyadan hiç vazgeçmez.

Gündüzleri bahçede domates yiyorlar geceleri iste uyuyup dinleniyorlar. Günün birinde en iyi iri domateslerden biri çimenlerin üzerine düşer aynı anda da çim biçme makinesi de çimleri biçmektedir. Sümüklü böcekler almaktan vazgeçerler fakat Turbo hızlı olabileceğini düşünür domatesi almaya kalkar. Neredeyse ölümle sonuçlanacak olan bu durumdan şans eseri kurtulur. Morali çok bozulur Turbo biraz yalnız kalmak ister otobanın kenarından arabaları izlemeye başlar. Bir ara hızlı geçen kamyonun rüzgarı ile savrulur. Bir modifiyeli aracın üstüne düşer tam o sırada yarıştıkları anlaşılır ve gaza basarlar. Turbo rüzgarın etkisiyle motorun içine kaçar ve içeride olan nitro, dna larına işler. Bu olaylar bittikten sonra evine döner ama bazı farklılıklar vardır. Gçzleri bir araba farı gibi ışık çıkartır ve kabuğunda stop lambaları yanmaktadır artı olarak araba alarmıda vardır.  Bahçede solucanların içerisinde turbonun birden radyosu çalmaya başlar garip garip davrandığı için uzaklaşır ama evin haşarı çocuğu bisikleti ile bahçede terör estirmek ister. Turboyu dışarıda görünce üstüne sürer ama Turbo biranda kendisini metrelerce uzakta bulur. Bisikleti üstüne sürdükçe hızlıca kaçar bir türlü yakalanamaz. Bir kaza yaşanır bisiklet bahçeyi mahveder ve sümüklü böcek grubundan kovulurlar.

Abi kardeş bahçeden uzaklaşırken Cheti karga kaçırır Turboda peşlerine düşer neyse ki kargaların elinden Turbo kardeşini turbo-animsyonkurtarır. Bir adam ortaya çıkar ve iki kardeşi alır yanında götürür. Ufak bir avmye getirir kardeşleri ortada bir pist vardır ve bir kaç tanede sümüklü böcek anlaşılacağı gibi sümüklü böcek yarışıdır. Böcekler yarışa başlar ama Turbo hiç istifini bozmaz zamanı geldiğinde hızını gösterir ve ortalığı toz duman eder. Turboyu gören adam ve avm ahalisi şaşkınlık içindedir. Tabi diğer böceklerde şaşkınlıklarını gizleyemezler. Turbonun hızını avantaja çevirmek isteyen Tito, Turboyu yarışlara sokmak ister. Titonun yarışlara katılabilmesi için 20 bin dolara ihtiyacı vardır. Abisinden rızası olmadan birikmiş parayı alır avm deki diğer dükkanlarda para verirler böylelikle para denkleşmiş olur.

turbo_2013İndianaya yola çıkarlar yarışların olacağı piste gelirler. Kayıt yaptırmak ister Tito ama dışarı atılır mecburen Turbonun gösteri yapması gerekmektedir. Kameraların önünde tüm pisti hızlıca geçer ve bitirir o andan itibaren internet ortamında tv ortamında her yerde isminden söz ettirir. Turbonun yarışmasına ilk başta izin verilmesede baskılar sonuç getirir ve Turbo yarışlara katılmaya hak kazanır. Yarışlar başlamak üzeredir Turbo aşırı derecede streslidir yarışta neler olacak tahmin edememektedir. Sonunda yarışlar başlar tam 200 tur atılacaktır. Turbo uzun süre yarışa ayak uyduramaz ama sonrasında diğer böcekler tarafından havaya sokulur ve yarışı önde götürmeye başlar Yarışta birçok badire atlatır ölümden döndüğü birçok an yaşar ama bu durumların üstesinden gelmeyi başarır. Sonuç olarak yarışı kazanır dünyaca ünlenir ve hiç bir zaman unutulmaz.

 

Turbo Fotoğraf Galerisi


0 Yorumİlk yorum yazan sen ol!


Konuya Yorum Yaz


(gerekli)Çok İyi

İyi

Orta

Kötü

Çok KötüYandex.Metrica