• Menu "top-menu" not defined.
 

 

3a5y.net | 3 Aşağı 5 Yukarı burada yapılan her yorum çok net

 


 
Yeni
 

The Wolverine

 
IMDB Puanı
6.8
6.8/10


İzleyici Puanı
3 toplam puan

 


izleyiciyorumu


Kısa Bilgi

ilk sahne bizi Japonyada karşılıyor. Logan hapsedilmiş ufak bir aralıktan dışarıyı izlemekte. Birden çanlar çalmaya başlar iki uçak bulundukları bölgenin yakınından geçmektedir. Tahmin edileceği gibi bunlar nükleer bomba bırakmak için oradadırlar. Japon askerlerden biri esirleri serbest bırakır gözü logana takılır onuda kurtarmak için kapısını açar. Bomba patladığı sıra adam harakiri yapmaktaydı fakat logan adamı durdurur […]

2
Eklenme Tarihi 2 Nisan 2014 Ekleyen

 
GENİŞ ÖZET (SPOİLER İÇERİR)
 
 

wolverine-fantastikilk sahne bizi Japonyada karşılıyor. Logan hapsedilmiş ufak bir aralıktan dışarıyı izlemekte. Birden çanlar çalmaya başlar iki uçak bulundukları bölgenin yakınından geçmektedir. Tahmin edileceği gibi bunlar nükleer bomba bırakmak için oradadırlar. Japon askerlerden biri esirleri serbest bırakır gözü logana takılır onuda kurtarmak için kapısını açar. Bomba patladığı sıra adam harakiri yapmaktaydı fakat logan adamı durdurur ve tutunduğu deliğe atar ve adamı patlamadan kurtarır.

Artık şimdiki zamandayız logan eski olduğu kişilikten artık çok uzaktadır saç sakal birbirine karışmıştır dağda tek başına yaşamaktadır. Şehre indiğinde biri onu gizlice takip etmektedir. Logan avcılarla bir problem yaşar bir bar kavgası oluşur o kavgada loganı takip eden gizli kişilik ortaya çıkar ve bardan loganı çıkartır. Yashida ismindeki birinin ona veda etmesi gerektiğini söyler bu sebeple Japonya ya gelmesini istemektedir. Logan itiraz etse de sonradan kabul eder ve Japonya ya yolculuğa çıkar. Japonya ya geldiğinde öncelikle kılık kıyafetini düzeltirler sonrada yashidayla görüştürürler. Yashidanın bir teklifi vardır logandaki ölümsüzlüğü alıp ona ölümlülük bahşetmek. Yashida ölmeye niyetli olmadığını ama loganın ölmek istediğini söyler. Yashida torunu marikoyu korumak için yaşamak istediğini söyler. Logan teklifi kabul etmez ve odasına gider. Rüyasında Jeani görür öpüşürler ama jean görüntüsü farklılaşır ve yashidanın yanındaki doktora bürünür. Doktor loganın içine bir şey yerleştirir o an logan uyanır ama etrafında kimse wolverine-fotograflariyoktur ama herkes bir koşuşturma içindedir. Yashida ölmüştür. Ertesi gün büyük bir cenaze hazırlanmıştır. Cenaze sırasında yakuza mafyası baskın yapar ve marikoyu kaçırma teşebbüsünde bulunurlar fakat logan peşlerindedir uzun ve bol ölümlü bir kaçma ve kovalamaca yaşanır ve logan marikoyu kurtarır. Şimdi sıra marikoyu korumaktadır. Mariko şehir dışında bulunan evine gitmeye çalışmaktadır ama peşlerinde oldukları için farklı yollardan ulaşmak zorunda kalacaklardır. Logan bu kovalamaca bir çok kez kurşun yemiştir fakat yaraları iyileşmemiştir ölümsüzlük etkisi sanki değişmiş logan ölümlü olmuş gibi reaksiyona girmiştir.

Mariko ile logan bir otel bulurlar bir gece geçirip biraz olsun dinlenip ertesi gün yollarına devam etme niyetindedirler. Logan otelin balkonunda kan kaybı yüzünden bayılır uyandığında yaraları ve kurşunları çıkartılmıştır. Logan daha önce hiç tedavi olmamıştır bu durum onu farklı hissettirmiştir. Doktor kadın cenazede çatılardan ok atarak marikoyu koruyan adamla buluşur. Kadın logandan iyileşme yeteneğini alabilmek için gücü bastırdığını söyler ve hemen loganı bulmasını ister. Logan ve mariko nagazaki yakınlarında bulunan ufak bir köye gelirler. Marikonun ailesinin ufak evinde kalmaya başlarlar. Logan ve mariko konuşur konuştukça her şey gün yüzüne çıkar. Yashida vasiyet olarak tüm mal varlığını marikoya bırakmıştır ve marikonun babası tüm mal varlığı istediği için marikonun ölmesini istemektedir bu sebeple yakuza peşlerindedir. Ertesi sabah uyandığında logan yanında wolverine_goruntuleriMarikoyu göremez ve sesini duyar. Babası adamlarını göndermiş marikoyu kaçırmak üzereler. Logan peşlerine düşer fakat yetişemez neyse ki yukio oradadır araba ile hızlıca peşlerine düşerler. Mariko babasının yanına getirilir mariko ve babası konuşurken bir yandan arka planda sessizde shingenin adamlarını öldüren bir grup vardır. Tüm adamlar ölünce ortaya çıkarlar ve marikoyu yanlarında götürürler. Logan eve varsada marikonun oradan kaçırıldığını fark eder. Bir not bırakılmıştır marikonun nerede olduğu yazmaktadır. Belliki bu bir tuzaktır ama gitmek zorundadır logan. Ama önce vücudunda onun gücünü emen şeyi bulmalıdır. Medikal aletlerden birinde vücudunu taratır ve kalbine yapışmış olan böceği bulur. Çıkartmak zorundadır tek yapabilecek kişide kendisidir. Kalbindeki böceği çıkartır bayılır. O sırada Shingen saldırır yukio dayanabileceği yere kadar dayanır fakat sonrasında logan kendine gelir ve shingenin canını almak zorunda kalır. Logan marikoyu kurtarmak için çağrıldığı yere gider. Orada adamlar beklemektedir ufak bir arbededen sonra logan uyutularak ele geçirilir. Uyandığında elleri bağlıdır ve yan tarafında dev bir robot vardır yanına gelir ve elindeki bıçakları tam kesecekken mariko dikkat dağıtır ve logan bağlarından kurtulur. Uzun bir savaşa girişirler ve logan bu savaşta bıçaklarını kaybeder. Robot ise kafasını kaybeder ve altından yaşlı yashida çıkar. Yıllar önce kurtardığı yakın bir zamanda öldüğü sanılan adam. Logan zor bir durumdadır robot ile kemiklerinden onun iyileşme yeteneğini kendine transfer etmeye başlar. Logan ise ölmeye başlamıştır tam o sırada mariko dedesinin başına bıçağı saplar sonrasında ise boynundan içeri diğer bıçağı sokar ve loganın hayatını kurtarır. Her şey düzelmiştir şirketin başına mariko geçmiştir logan ise Amerikaya geri dönecektir. Artık gizlenmeyi bırakarak insanlık için savaşmak istemektedir amacını bulmuştur.

 

The Wolverine Fotoğraf Galerisi


  1.  
    erdem

    wolverine’nin ilk filminden bir kaç gömlek daha kalite açıkcası
  2.  
    erdem

    wolverine’nin ilk filminden bir kaç gömlek daha kalite açıkcası

Konuya Yorum Yaz


(gerekli)Çok İyi

İyi

Orta

Kötü

Çok KötüYandex.Metrica