• Menu "top-menu" not defined.
 

 

3a5y.net | 3 Aşağı 5 Yukarı burada yapılan her yorum çok net

 


 
Yeni
 


 
Oyun Açıklaması
 
 

riot_games

League of Legends

Riot tarafından geliştirilmiş takım şeklinde oynanan bir online oyundur. İlk olarak 27 Ekim 2009 tarihinde piyasaya sürülen League of Legends zamanla popülaritesini arttırmış günümüzde en çok oynanan oyunlardan bir tanesi olmuştur.

League of Legends’da Yapılması Gerekenler Nelerdir ?

Her iki takımın ayrı ayrı koruması gereken binalar ve kuleler vardır en önemlisi merkez binayı korumaktır bu bina yok olduğunda oyun biter. Bu merkez binaya ulaşmak hiçte kolay değildir binaya ulaşabilmek için önce yoldaki kuleleri yok etmelisiniz tabi en önemlisi rakibinizi yok etmelisiniz ve ana binaya giden yolları tek tek açmalısınız.

League of Legends Nasıl Oynanır ?

Hesabımızı oluşturduktan sonra 1. seviyeden oyuna başlarız en yüksek seviye 30 dur. Her oyuna girip oyun sonuna gelince kazanma ve kaybetme durumuna göre oyun tecrübe puanı ve oyun parası hesabımıza aktarılır. Her gün yenilenen oyun bonusu vardır bu bonusu kazandıktan 24 saat sonra tekrar aktif olur bonus sadece kazandığımız oyunda 1 seferlik aktif hale gelir 2 katı puan ve tecrübe verir.
Oyunlar genelde 5 vs 5 ve 3 vs 3 şeklinde oynanmaktadır. Özel oyun, Normal oyun, Seviyeli oyun, Dominion, Aram ve …….. oyun seçenekleri bulunmaktadır. Ayrıca oyun bölümlerinde rakibinize göre ayarlama imkanı sunan kabiliyet sayfası ve oyun öncesinde ayarlama imkanı veren rün sayfaları bulunmaktadır bu seçenekler sizin oyun içi stratejilerinizi uygulamada en büyük etken olacaklardır.

lol_rune Rünler

Rün dediğimiz sistem şampiyonun oyun içi haricinde ekstra özellik vermesini sağlayan taşlardır bu rünleri oyuna girmeden önce düzenlenmesi gerekmektedir. Profil sayfanız da kullanabileceğiniz boş rün sayfaları bulunmaktadır. 

Rünler 4 çeşittir ve 3 aşamadan oluşmaktadır. Oyun içinde seviye yükseldikçe Daha güçlü rünleri kullanabiliyorsunuz.

Rün Çeşitleri: Damgalar | Mühürler | Nişanlar | Cevherler

 

Kabiliyet Sayfası;

Kabiliyet sayfası; siz seviye yükseldikçe size bu sayfada 1 puan vermektedir toplam 30 puan lol-kabiliyet-sayfasibulunmaktadır ve bu kabiliyet ağacımızz Saldırı;, Savunma ve İşlevsel olmak üzere 3 bölümden oluşmaktadır.

Kabiliyet sayfası; belki de oyun içinde en önemli noktalardan bir tanesi. Kabiliyet sayfasında özellikle dereceli oyunlarda sizin sağ kolunuz gibidir. Gideceğiniz koridora karar verdiğiniz de karşınız da ki rakiplerin şampiyonlarına göre bu bölümü kendinize göre ayarlaya bilirsiniz. İster defansif ister atak stratejinize göre kendi kabiliyet sayfanızı oluşturabilirsiniz.

Aşağıda kabiliyet sayfası ile ilgili bölüm başlıkları yer almaktadır. İncelemek istediğiniz sayfaya giderek kabilet sayfaları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kabiliyet Sayfaları: Saldırı | Savunma | İşlevsel league-of-legends-riot

 

League of Legends Eşyalar

League of Legends eşyalar, oyun içinde sizin oluşturacağınız en önemli etkenlerden biridir. Burada oluşturacağınız eşya kombinasyonu belki sizin oyun içinde ki kritik hamlelerden biri olacaktır

League of Legends Özel Oyun.

Oyuna yeni başladıysanız, oyun hakkında bilgi sahibi değilseniz ve oyun kontrolü konusunda zayıfsanız burada botlara karşı ya da kendi başınıza oyun oluşturabilirsiniz bu şekilde oyunda diğer oyunculara zarar vermeden oyunu öğrenmenize olanak sağlamaktadır. Özel oyunun bir diğer avantajı yeni satın aldığınız bir şampiyonu burada test ederek nasıl bir yetenek kombinasyonuna sahip olduğunu görebilirsiniz bu şekilde oynayacağınız oyunlarda bu şampiyonu bilerek öğrenmiş şekilde gireceğiniz için kaybetme ihtimaliniz biraz daha düşecektir. Özel oyunlarda kendinizi’de geliştirebilirsiniz oyunun en önemli faktörlerinden bir tanesi de karşı takımın minyonlarını hatasız bir şekilde hepsini öldürerek altın kazanmaktır. Unutmayın minyonlar rakibinizi öldürmekten bile daha önemlidir çünkü en risksiz para kazanma yöntemidir rakibinizden ne kadar çok minyon keserseniz ona göre ondan daha güçlü olursunuz ve bu da sizin oyunu kazanmanızda ki en büyük etkendir. Özel oyunlarda kendinize ait bir takımınız varsa bura da taktikler antrenmanlar yaparak daha üst sıralara oynayabilirsiniz.

 

League-of-Legends-lol

Normal Oyunlar

Normal oyun seçeneğinde oyuncular birbirleri ile mücadele etmektedir burada herhangi bir seviye şartı yoktur 1 ile 30 seviye arasında her oyuncu bu oyunda oynayabilmektedir.  Normal oyunda 5 vs 5 ve 3 vs 3 şeklinde seçenekler sunulmuştur 3 vs 3 oyunlar Twisted Treeline haritası üzerinde oynanmaktadır, 5 vs 5 oyunlar ise Summener’s Rift haritası üzerinde oynanmaktadır. 5 vs 5 oyunlarda artık 5 rakibiniz ve 4 tane de takım arkadaşınız bulunmaktadır. Burada ki oyunlar özel oyunlara göre daha çetin geçmektedir. Çünkü karşınız da artık bir bot yok ve gerçek bir oyuncu vardır artık daha dikkatli olmalısınız, harita üzerinde ki görevleri daha dikkatli yapmalısınız ve takım arkadaşlarınız ile daha organize olmalısınız.

Dereceli Oyunlar

Dereceli oyunlarda 16 tane şampiyona sahip olmanız ve 30 seviyesine ulaşmanız gerekmektedir. League of Legends ın en çekişmeli geçtiği oyunlardan bir tanesidir dereceli oyunlar. Burada artık her maçınız altın değerindedir kazandığınız ve kaybettiğiniz maçlarda artı ve eksi puan olarak hanenize yansıyacaktır. Hiç kimse en son sıralarda olup kötü oyuncularla karşılaşıp maçlar oynamak istemez bunun için dereceli oyuna girmeden önce oyuna hakimiyetiniz en üst seviyede olmalı bir çok oyun standartlarını bilmelisiniz aksi taktirde kaybettiğiniz maçlar kazandığınız maçlara oranla daha fazla olur ve ligin en alt sırasında hücrede kalmış bir suçlu gibi kurtulmaya çalışarak oyununuzu oynamaya devam edersiniz.

Dominion Oyunulol_dominion_

Kristal Kayalık haritasının üzerinde oynanan oyun 5vs5 şeklinde oynanmaktadır. Burada takımlar belirli  yerde ki kontrol noktalarını ele geçirerek karşı takımın ana binasına hasar vermeye çalışır her kontrol noktasını ele geçirmeniz rakibinizin sonunu hazırladığınızın habercisidir koşuşturmanın bol olduğu bu haritada kaybederken bile heyecanınız üst seviyelerde olacaktır.

 
 

lol_aram

Aram Oyunu

Sonsuz uçurum haritasında oynanmaktadır dar bir koridor üzerinde 5vs5 olarak mücadele veren takımlar rakiplerini halt ederek zafere ulaşmaya çalışmaktadırlar. League of legends eğlenceli oyunlarından biridir Aram oyunu. Riot ekibi bu haritada oyuncuları değişik bir mücadelenin içine sürüklemektedir. Aram oyununda şampiyonunuzu kendiniz seçemiyorsunuz rastgele sistemin belirlediği şampiyonu oynamak durumundasınız. Tabi sistem sizi buma mahkum etmemektedir belirli bir oyun sayısını tamamladığınız da şampiyonu yine rastgele olmak şartı ile değiştirme imkanı sunmaktadır.

 Unutmamanız Gerekenlerleague_of_legends-

League of Legends’da her oyun ayrı bir tat ayrı bir zevk olan bu oyunlarda heyecan üst seviyeye çıkmaktadır. Hangisini oynarsanız oynayın bu oyunun ana temel taşı takım olabilmektir. Takım olan her takım oyunun en büyük favorisidir. Bireysel mücadeleniz rakibinizi yenmeye yetmeyebilir. League of Legends oynarken en dikkat etmeniz gereken şartlar şunlardır;

  • Minyon kesmek bu oyunun en önemli faktörlerden bir tanesi. Unutmayın rakibiniz bir insan ve onu kesmekte zorlanabilirsiniz belkide rakibinize yenik düşüp ona avantaj sağlayabilirsiniz ve bu da sizin için zor bir oyun olur ama 18 minyon kesmek daha basittir unutmayın 18 minyon = 1 rakip öldürmeye eşittir.
  • Bunun bir takım oyunu olduğunu unutmayın takım arkadaşınız eziliyorsa ona kızmak yerine onun elinden tutup ezmesine yardımcı olun yapacağınız her takım oyunu sizin kazanmaya bir adım daha yaklaştıracaktır.
  • Takım arkadaşlarınızın para kazanmasına yardım edin. Siz takım arkadaşlarınıza göre güçlü durumdaysanız karşı takımdaki bir rakibi öldürmeyi takım arkadaşınıza bırakın minyonları ona bırakın onun para kazanmasını sağlayın. Sizin oyunda en çok adam öldürmeniz sizin çok iyi oynadığınızı kanıtlamaz. Takım ile mücadele edilen her oyunda takım kazanır takım kaybeder.

[contact-form][contact-field label=’İsim’ type=’name’ required=’1’/][contact-field label=’Email’ type=’email’ required=’1’/][contact-field label=’Öneri’ type=’textarea’ required=’1’/][/contact-form]


0 Yorumİlk yorum yazan sen ol!


Konuya Yorum Yaz


(gerekli)Çok İyi

İyi

Orta

Kötü

Çok KötüYandex.Metrica