• Menu "top-menu" not defined.
 

 

3a5y.net | 3 Aşağı 5 Yukarı burada yapılan her yorum çok net

 


 
Yeni
 

Taş Terapisi

 

0
Eklenme Tarihi 19 Şubat 2014 Ekleyen

 
Açıklama
 
 

sifali_taslar.jpgTüm gelişmiş uygarlıklarda taşları sadece güzellikleri için değil şifa vermek için de kullanmışlardır. Değerli bir taşı taşıdığınızda veya çevrenizde bulundurduğunuzda bozulmuş veya tıkanmış durumda bulunan tüm enerjiler değerli taşların titreşimleriyle asıl şekillerine kavuşurlar. Taşın kalitesi her zaman için çok önemlidir, taşın yapısı ne kadar saf ise yaydığı enerji de o kadar saf olacaktır.
Taşları aldığımız zaman ve kullanmaya başlamadan önce mutlaka temizlemeliyiz. Çünkü enerji yaymanın yanında çevreden gelen negatif titreşimleri de emerler ve bu sayede kişileri de korurlar. Taşların temizliği birkaç şekilde olabilir. Bunlardan birincisi su ile temizleme taşı hemen kullanmak istiyorsanız birkaç dakika akan suyun altında yıkadıktan sonra temiz bir kumaş parçası ile kurulamak yeterli olacaktır. Daha iyi bir temizlik istiyorsanız birkaç saat akarsu altında bırakabilirsiniz. Bir diğer yöntem de toprağa gömmek. Temizlendikten sonra taşları birkaç saat güneş altında bırakarak enerji yüklenmesi de önerilmektedir. Taşlar sık sık temizlenmeli ve özellikle hastalıkla ilgili bir çalışma yapıldığında birkaç dakika akan suyun altında tutulmalıdır. Taşları yanınızda taşıyarak veya yaşam alanlarımıza yerleştirerek titreşimlerinden faydalanabiliriz.

ÇAKRALAR VE ŞİFALI TAŞLAR

Çakra bedenimizde bulunan enerji merkezlerine verilen addır. Çakra yetersiz çalıştığında hem ruhsal hem fiziksel belirtileri vardır. Bu belirtilerin olduğunu hissettiğinizde taşları sorunlu çakralarınıza derinin üzerinde olacak şekilde koymanız, kıyafetlerinizin üzerine koymamanız gerekiyor.

1.ÇAKRA-KÖK ÇAKRA

Değerli Taşları: Akik, Hematit, Kırmızı Yeşim Taşı, Grena veya Lal, Kırmızı Mercan, Yakut Yetersiz Çalıştığına : Güvensizlik, öfke, dogal_taslar_hiddet, maddi ve duygusal direnciniz yoktur, kararlılık ve başarma gücünden yoksunluk, daha az yorucu bir hayat arayışı.

AKİK:Taşıyanın uyumsuzluklarına son verir. Mantık gücünü geliştirir Taşıyan kişilere güç, iyimserlik hissi verir Bedeni güçlendirir Nazara karşı koruma sağlar Uykusuzluğa, korkaklığa faydası vardır.

HEMATİT: Karar verme güçlüklerine etkilidir Enerji ve canlılık verir Stresi azaltır Neşe, cesaret ve istek verir.

KIRMIZI YEŞİM TAŞI: Canlılık, güç ve sabır verir Bedeni temizler.

GRENA VEYA LAL: Anlayış ve kurnazlık verir Sosyal ilişki kurma yeteneğini arttırır Heyecan ve boşluk duygularına kapıldığında dengeyi korumaya yardımcıdır.

YAKUT : Zorluklarla mücadele gücü verir Korkulu durumlarda cesaret verir, özgüveni arttırır Liderlik yeteneği sağlar Hareketleri dengeler hem aşırı hareketten hem de yorgunluk ve uyuşukluktan kurtarır Çiftler arasında kavgayı önler Huzur verir Sezgi gücünü arttırır Bilgelik, hikmetli oluş sağlar.

 

sifali_taslar-2.ÇAKRA-SAKRAL ÇAKRA

Değerli Taşları : Aytaşı, Kaplan Gözü, Güneş Taşı, Kantaşı, Yetersiz Çalıştığında : Özgüven eksikliği, zihinsel üretkenlik kısırlaşır, amaçsızlık, kıskançlık, haset, sahip olma hırsı.

AYTAŞI : Yaşama sevinci verir, endişeli olduğunuzda sizi dengeler, duygusal gerilimlerde kişinin duygularını kabul etmesine yardımcı olur, egoya karşı iyi gelir.

KAPLAN GÖZÜ : Duygusal bakımdan dengeleyicidir, inatçılığı azaltır, dayanıklılığı arttırır, engellere rağmen ilerleme isteği verir, güç ve cesaret taşıdır, endişeleri azaltır.

GÜNEŞ TAŞI : Hayata tutunmayı sağlar, güven duygusu aşılayıcıdır, yorgunluk ve bitkinliği ortadan kaldırır, depresyonu ortadan kaldırmada etkilidir.

KANTAŞI : Zihni karmaşık düşüncelerden ayırarak meditasyon için zemin ayarlar, Zayıflık ya da cesaretsizlik duygularını gidermeye yardımcı olur, Ümitsizliğe kapıldığınızda dayanma gücünü arttırır. Bencil olan davranışlardan arındırır, Anlayış ve hafızayı güçlendirir.

3.ÇAKRA-SOLAR PLEKSUS ÇAKRASI

Değerli Taşları : Sitrin, Peridot, Sarı Turmalin, Sarı Topaz, Amber Yetersiz Çalıştığında :Yeniliklere kapalı, irade eksikliği, gücü yanlış kullanma, kızgınlık, korku.

SİTRİN : Korkuları dağıtır, Aşırı kıskançlığı ortadan kaldırır Bağımlılıklardan kurtulmaya yarar.

PERİDOT : Kaygıyı azaltır, Kişiyi verici olmaya yönlendirir, Nedensiz duyulan korkuya iyi gelir, Kıskançlık, egoistlik, duygusal soğuklukları yok eder.

SARI TURMALİN : Zekayı kuvvetlendirir, Manevi farkındalığı arttırır.

SARI TOPAZ : Pozitif düşünce sağlar, Stres azaltıcıdır, Mutluk ve kendine güven verir, Şans taşıdır.dogal-tas

AMBER : Bereket getirir, Nazardan korur, ilk bakışı çeker, Çakraları olumsuz enerjiden temizler.

4.ÇAKRA-KALP ÇAKRASI

Değerli Taşları : Aventurin, Kristal Kuvars, Rodonit, Zümrüt, Yeşim Yetersiz Çalıştığında : İlişki kurmakta başarısızlık, sınır çekememe, soğukluk, şefkatsizlik, duyarsızlık, iletişimde güçlük çekme.

AVENTURİN : Duygusal bakımdan dengeleyicidir, Neşe verici bir taştır, Şans taşı olarak kullanılır, Kişinin hayallerini gerçeğe taşır, Hücre yenileyici ve gençlik veren bir taştır.

KRİSTAL KUVARS: Duygusal dengeleyicidir, Zihinsel konsantrasyonu kuvvetlendirir, Beyin fonksiyonlarını uyarır, Güç ve canlılık kaybına karşı koruma sağlar

RODNİT : Kişinin içinde bulunduğu ana ilgisini çeker, Günlük yaşamda başarılı olmaya yardımcı olur, Geçmişe duyulan bağlılıktan uzak tutar.

ZÜMRÜT : Ruhsal ve duygusal dengeleyicidir, Hafızayı kuvvetlendirir, Zihin açıklığı verir, İnsan ilişkilerini geliştirmeye yardımcı olur, Refah ve zenginlik taşıdır.

YEŞİM : Sihir ve büyüden korur, Bedendeki negatif elektriği dışarı atar, Stresten korur, Konsantrasyonu arttırır, Huzur verir, Korku ve endişelerden korur.

5.ÇAKRA-BOĞAZ ÇAKRASI

Değerli Taşları : Akuamarin, Amazonit, Mavi Kalsit, Safir, Turkuaz Yetersiz Çalıştığında :Sözlü iletişimde tıkanıklık, korku, dil engeli, başkalarını dinleyememe.

AKUAMARİN : Bereket ve uğur taşıdır, Kendine olan güveni yeniler, Tembellik eğilimini geçirir, Psikolojik rahatsızlık tedavisinde etkilidir, Zihnin ve düşüncelerin berraklaşmasını sağlar.

AMAZONİT : İletişimin iyileşmesine yardımcı olur, Duygusal yaraların iyileşmesini sağlar, Kişiye kendini ifade etme gücü verir, Stresi hafifletir veya tümüyle ortadan kaldırır, Aşırı heyecan, kızgınlık gibi duygusal çıkışları sakinleştirir.

MAVİ KALSİT : Bulunduğu ortamda negatif enerjiyi temizler, Kişinin kendi ile barışmasını sağlar, İç huzuru verir.

SAFİR : Başkalarıyla daha kolay iletişim kurmayı sağlar, Nefret ve intikam duygularını ortadan kaldırıp, bunların yerine iç huzuru, sevinç, sevgi ve dostluk duyguları yerleştirir, Psişik yetenekleri arttırır, Sinirleri yatıştırır, Konsantrasyonu arttırır.

TURKUAZ : Nazara karşı etkilidir, Bilinci genişletir ve kaygıyı teskin eder, Konuşma ve yazma yoluyla yaratıcı ifadeyi arttırır.

sifali-tas-6.ÇAKRA-ALIN ÇAKRASI

Değerli Taşlar : Azurit, Mavi Safir, Sodalit, Elmas, Kristal Kuvars Yetersiz Çalıştığında : Odaklanma öğrenememe sorunu, huzursuz ruh hali, anksiyete, kafa karışıklığı, bunalım hissi.

AZURİT : Düşüncelerin berraklaşmasını sağlar, Kişinin duygularını kabullenmesini ve konuşkan olmasını sağlar, Duygu ve düşüncelerin rahatça ifade edilmesini sağlar, Sinir sisteminde ki enerji akışını arttırır, Psişik güçleri arttırıcı özelliği vardır.

MAVİ SAFİR : Taşıyan kişiye zenginlik, sağlık, sükûnet bahşetmesi, Kaza ve doğal afetlere karşı koruyucu olduğuna inanılır, Finansal anlamda sahibini refaha çıkarır, Korku, endişe, şüphe gibi kişiyi zayıf kılan düşüncelere teslim olmasına engel olur.

SODALİT : Kişiyi hem bu dünya da tutar, hem de ruhuyla güçlü bağ kurmasını sağlar, Depresyona karşı koruyucudur, İletişim gücü kazandırır, Zihindeki gereksiz sesleri susturur, Konsantrasyon sağlar.

ELMAS : Taşıyan başarı sağlar, Cesaret verir, Beyin fonksiyonlarını ve kişilikteki blokajı ortadan kaldırır Sakinleştirir, Büyü ve zehirlenmeden koruduğu kabul edilmektedir.

7.ÇAKRA-TAÇ ÇAKRASI

Değerli Taşlar : Ametist, Moldavit, Opal, Beyaz Topaz Yetersiz Çalıştığında : Donukluk, melankoli, zihinsel yorgunluk, eksiklik hissi, yaratıcı gücü reddetme.

AMETİST : Konulan mekana pozitif enerji verir, Canlandırıcı etkisi vardır, Kişiyi rahatsız eden tıkanıklı düşünceleri uzaklaştırıcı ve yatıştırıcı özelliği vardır.

MOLDAVİT : Hislerimizi kuvvetlendirir, Durugörü yeteneği verir, Sıradışı, ani fikirler ve problem çözümleri getirir, Koşulsuz sevgiye ulaşım için idealdir.

OPAL : Duygusal anlamda rahatlama verir, Kişide özgüveni arttırır, Kötü huylardan korur, Sevgi, umut ve şefkat duygularını ortaya çıkartır, Parasal konularda şans getirir.

BEYAZ TOPAZ : Uykusuzluk sorununa çaredir, Bedeni gevşetir, Neşe ve cesaret duygularını ortaya çıkartır, Bolluk ve bereket verir, Duyguları dengeler.

 


0 Yorumİlk yorum yazan sen ol!


Konuya Yorum Yaz


(gerekli)Çok İyi

İyi

Orta

Kötü

Çok KötüYandex.Metrica